W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Na ludowo, na jazzowo

Koncert: Na ludowo, na jazzowo
Data rozpoczęcia 2023-09-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Akordeon często jest kojarzony z muzyką ludową, ewentualnie z muzyką biesiadną. Od wielu lat odnajduje się świetnie w muzyce klasycznej, przez swoje możliwości, które wynikają z jego budowy. Nowością jest akordeon w jazzie, muzyce, która przepełniona jest od improwizacji. Misją projektu „Na ludowo, na jazzowo” jest popularyzacja muzyki improwizowanej oraz promowanie wartości muzycznych akordeonu, który stanowi nieodłączny element oryginalnej muzyki ludowej. Towarzysząca im sekcja rytmiczna łączy wszystko w spójną całość. Folk cechuje duża otwartość formy, często stosowane są charakterystyczne podziały rytmiczne - podobnie jak w jazzie. Melodie ludowe w tym projekcie ujęte są w oryginalne aranżacje, pokazujące także wiele innych stylów muzycznych, na przykład bossa nova, swing, czy funk.

W wydarzeniu wezmą udział muzycy:

  • Szymon Chołomiej - akordeon, aranżacje
  • Maciej Guzik - perkusja
  • Michał Andrzejewski - pianino
  • Maksim Shilikov - gitara basowa
  • Michał Adamczyk - saksofon, flet
  • Anna Banaś - wokal
  • Piotr Gajdosz - wokal

Projekt realizowany ze środków Miasta Lublin - w ramach Programu Dzielnice Kultury - Młodzież Inspiruje Dzielnice, którego Operatorem jest Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja

Darmowe wejściówki w kasie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej