W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert na pożegnanie lata / Duet Toń (Kowalczyk & Wąsak) x Kolektyw [ZOBACZ JAK]

Koncert na pożegnanie lata / Duet Toń (Kowalczyk & Wąsak) x Kolektyw [ZOBACZ JAK]
Data rozpoczęcia 2023-11-25
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Galeria Labirynt zaprasza w sentymentalną podróż do słonecznych letnich dni! W programie huczne pożegnanie lata i świetna zabawa taneczna przy muzyce na żywo i liczne atrakcje, w tym stanowisko, gdzie będzie można zrobić sobie tatuaże z henny, i wakacyjna fotościanka. Wszystko to za sprawą artystycznego kolektywu [ZOBACZ JAK], który tworzą Paulina Mazurek i Michał Tokarz. Wydarzenie odbywa się w ramach szóstego turnusu w Curorcie Vieniava.

 

– Mieliśmy wiecznie trwać na jednej z dzikich plaż. Niestety, nieuchronnie zbliża się koniec lata. W marketach mocno eksponowane są przybory szkolne, oraz słoiki i wiązanki przypraw do kiszenia ogórków. Dni są coraz krótsze, a liście powoli zaczynają żółknąć. Sprzedawcy waty cukrowej zwijają interes. Mijające lato zasługuje jednak na godziwe zwieńczenie! – Kolektyw [ZOBACZ JAK] wraz z duetem TOŃ (w składzie Monika Kowalczyk i Jan Wąsak) zapraszają na imprezę z okazji pożegnania lata.

 

Dress code: Mile widziane wakacyjne klimaty, hawajskie koszule, kapelusze i bermudy. Złapmy razem ostatnie promienie słońca! Byle do kolejnego lata!
Uwaga – pamiętajmy jednak, że w przestrzeni rekreacyjno-sportowej Curortu Vieniava jest dość chłodno – ubierzmy się wakacyjnie, ale na cebulkę!
 
Kolektyw [ZOBACZ JAK] – Paulina Mazurek i Michał Tokarz (ur. 1995 w Lublinie i Dębicy) – duet artystyczno-edukatorski, doktoranci dyscypliny sztuki plastyczne Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu KEN w Krakowie. Centrum ich działań stanowi sztuka jako doświadczenie społeczne. W czasie wolnym tworzą w duchu przyjemnego nonsensu i dekonstruują obowiązujące konwencje. Zajmują się zagadnieniami turyzmu, tożsamości lokalnej, terytorium, centrum i peryferii, a także doświadczeniem miejsca i podróży, sposobami percepcji i rejestracji rzeczywistości. Odwołują się do towarzyszącej nam codziennie kultury materialnej i wpisanych w nią konwenansów. Tworzą prace intermedialne łączące instalację, fotografię, grafikę, nowe media, wideo i wiele innych. Jako Kolektyw uczestniczyli w rezydencjach artystycznych STN:ORT 2022 Zaungast – gość przy płocie i w BWA Krosno, są autorami wystawy „Biuro pozostawania” w BWA Krosno i uczestnikami wystaw zbiorowych.
 
Curort Vieniava, czyli sztuka i wiele, wiele więcej
 
Curort Vieniava to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności w charakterze open gallery. To miejsce tworzone przez młode osoby. W wyniku otwartego naboru zaprosiliśmy do współpracy osoby artystyczne. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki zapraszają lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.

Dostępność: Wydarzenie na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Wydarzenie nieodpowiednie dla osób z wrażliwością sensoryczną na dźwięki i światła.
Wstęp: wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej