W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert największych szlagierów rosyjskich i ukraińskich "Ach, Odessa Perła Morza Czarnego"

Koncert największych szlagierów rosyjskich i ukraińskich "Ach, Odessa Perła Morza Czarnego"
Data rozpoczęcia 2014-04-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Dom Kultury LSM zaprasza na koncert "Ach, Odessa. Perła Morza Czarnego". Program prezentuje największe szlagiery muzyczne rodem z miasta Odessa. W formie spektaklu muzycznego wprowadzamy w atmosferę portu, nadmorskich plaż, ciasnych uliczek, gdzie rządzą poeci, muzycy, marynarze, chuligani oraz południowe ślicznotki. To piosenki z niepowtarzalnym, dwuznacznym odesskim humorem. Bohaterowie tych utworów sami opowiadają o swoim mieście – pieszczotliwie nazywanych przez nich samych – „Odessa, Mama! Perła Morza Czarnego”. Utwory zadziorne, tzw. jurne piosenki „wesołego podwórka”. Ostatnio określane bardzo trafnie jako szanson rosyjski. Jest tu atmosfera tajemniczej, lirycznej duszy z jej pragnieniem wolności i miłości.

Elena Rutkowska – absolwentka Akademii Teatralnej w Kijowie, od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Polsce. Jest utalentowaną aktorką o wielkich możliwościach interpretacyjnych i muzycznych. Elena to promienna osobowość. Tworzy na scenie charyzmatyczny czar, narzucając swój temperament i zmysłowość każdej widowni. Dotychczasowy dorobek artystyczny Eleny w Polsce to m.in.: dwa nagrane albumy, mnóstwo koncertów z zespołem „Cygańskie czary”, występy w warszawskim Teatrze „BUFFO” oraz udział w telewizyjnych serialach „Lokatorzy” i „Pitbull”. Znana lubelskiej publiczności z koncertów w Domu Kultury LSM poświęconych muzyce cygańskiej oraz koncertów zatytułowanych „Rosyjskie sentymenty Agnieszki Osieckiej”, w których prezentowane były najsłynniejsze przeboje Aleksandra Wertyńskiego, Izaaka Dunajewskiego, Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy.

Walentyn Dubrowskij – multiinstrumentalista (fortepian, akordeon, melodika, gitara, bas), uważany za jednego z najlepszych polskich pianistów, akompaniator, aranżer. Ukończył Wydział Muzykologii Państwowego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Od 1993 roku mieszka w Krakowie, gdzie pracuje z wieloma artystami i zespołami artystycznymi. W Domu Kultury LSM występował z zespołem „Cygańskie czary”, zespołem „Hamesh”, prezentującym muzykę żydowską, i jako akompaniator Yagi – Jadwigi Kowalik śpiewającej francuskie piosenki Juliette Greco w koncercie Parlez moi d’amour – Mów do mnie o miłości.

Powiązane:

Dom Kultury LSM