W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert nominowanych do nagrody "Żurawie 2010"

Koncert nominowanych do nagrody "Żurawie 2010"
Data rozpoczęcia 2010-04-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Koncert prezentujący muzyków nominowanych do Nagrody Kulturalnej "Żurawie 2010" w kategorii "dźwięk". Wystąpią związani ze Sceną Ad Hoc: Magdalena Kitaszewska z zespołem oraz The River z grającym tam na gitarze Mateuszem Sulowskim. Wstęp wolny

Magdalena Kitaszewska to absolwentka kierunku jazz i muzyka estradowa UMCS w Lublinie. W 2008 roku wraz z zespołem zdobyła wyróżnienie na Studenckim Przeglądzie Alternatywnej Muzyki (SPAM) w Lublinie. W 2009 roku przyszedł kolejny sukces w postaci III miejsca na Festiwalu Młodych Talentów "Niemen Non Stop". Muzyka, jaką prezentuje, to mieszanka rocka, popu, jazzu i bluesa. Jest zarówno kompozytorką, jak i autorką tekstów swojego zespołu. Jak sama mówi, śpiewanie jest dla niej opowiadaniem historii z życia wziętych i takie właśnie historie odnajdziemy w jej piosenkach.

Druga z nominowanych do "Żurawi" osób - Mateusz Sulowski - to gitarzysta bluesowego zespołu The River. Największym sukcesem grupy jest zajęcie pierwszego miejsca na Siemiatycze Blues Festiwal 2009 oraz trzeciego na ogólnopolskim Festiwalu Flower Power w Opatowie w tym samym roku. Osobistym sukcesem Sulowskiego jest wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty podczas festiwalu Galicja Blues 2009 w Krośnie. The River ma na koncie występ na żywo w Radiu Lublin przed zespołem JJ Band, a w planach udział w ogólnopolskich eliminacjach do International Blues Challenge 2011 Memphis, odbywających się w czerwcu we Włocławku.

"Scena Ad Hoc" to projekt muzyczny, który daje możliwość prezentacji młodym lubelskim muzykom związanym z różnymi formami twórczości. O organizację i promocję ich koncertów dba grupa działaczy sztabu "Sceny Ad Hoc". Jedna z nich - Katarzyna Kozielewicz, została nominowana do Nagrody Kulturalnej "Żurawie" w kategorii "animacja kultury".

To już trzecia edycja plebiscytu Nagrody Kulturalnej "Żurawie 2010", który ma na celu promować środowisko młodych artystów i animatorów kultury na Lubelszczyźnie. Laureatów poznamy na uroczystej gali 5 maja w Studiu Muzycznym Polskiego Radia Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej