W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: "Nowe Sytuacje"
Data rozpoczęcia 2014-10-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Koncert

Bilety: I - 80 zł, II - 60 zł, III - 40 zł

Trzydzieści lat po premierze, muzycy z byłego zespołu Republika postanowili oddać hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu i przypomnieć repertuar z ich pierwszej rewelacyjnej płyty, która w 1983 roku zrobiła furorę na polskim rynku muzycznym. „Śmierć w bikini”, „Halucynacje”, „Znak równości” czy „Arktyka” stały się hymnami pokolenia tego okresu. Po świetnie przyjętym koncercie w Toruniu, upamiętniającym rocznicę śmierci Grzegorza Ciechowskiego, przed nami niepowtarzalna okazja, aby w fantastycznym repertuarze Republiki usłyszeć: Tymona Tymańskiego, Jacka „Budynia” Szymkiewicza i Piotra Roguckiego w znakomitym towarzystwie: Leszka Biolika – gitara basowa, Zbyszka Krzywańskiego – gitary, Sławka Ciesielskiego – perkusja i Bartka Gasiula – instrumenty klawiszowe. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

„Nowe Sytuacje” to projekt unikalny, bo ograniczony czasowo do sezonu koncertowego lato-jesień 2014 r.

Zbigniew Krzywański o projekcie „Nowe Sytuacje”: W związku z entuzjastycznym przyjęciem koncertu postanowiliśmy przypomnieć (wzorując się na działaniach Petera Hooka and the Light odtwarzającego po kolei płyty Joy Division) tę płytę szerszej publiczności. Nie jest to reaktywacja zespołu Republika a jedynie jednorazowe spotkanie po to, aby zaprezentować i przypomnieć tę płytę, szczególnie młodej publiczności, która Republikę pamięta jedynie z piosenek takich jak "Mamona" czy "Odchodząc", nie z koncertów. Koncertowe wykonanie albumu „Nowe Sytuacje” obejmuje odtworzenie wszystkich piosenek z płyty „od deski do deski” w oryginalnych aranżacjach i w taki sposób, w jaki Republika grała w latach 80-tych.

Zespół wystąpi w takim samym składzie, jak na toruńskim koncercie w grudniu 2013 r.:
Leszek Biolik – gitara basowa
Zbyszek Krzywański – gitary
Sławek Ciesielski – perkusja
Bartek Gasiul – instrumenty klawiszowe.

Do współpracy zaproszeni zostali dwaj wokaliści – Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz., wspomagani wokalnie przez Leszka Biolika. Okazjonalnie dołącza do nich również Piotr Rogucki.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej