W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Noworoczny "Muzyczne impresje z wiolonczelą"

Koncert Noworoczny "Muzyczne impresje z wiolonczelą"
Data rozpoczęcia 2014-01-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Forum Kobiet Lublina, Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku, Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapraszają na Koncert Noworoczny "Muzyczne impresje z wiolonczelą".

Wstęp wolny

Sebastian Kozub urodzony 20 grudnia 1998 r. w Lublinie w rodzinie o tradycjach muzycznych. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku lat 6. Sebastian ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Pierwszym jego nauczycielem gry na wiolonczeli był tata mgr Mirosław Kozub. W roku 2012/2013 młody wiolonczelista przebywał na rocznym stypendium ufundowanym przez rząd brytyjski w renomowanej szkole dla młodych muzyków „Purcell School” w Londynie w klasie wiolonczeli prof. Pala Bandy, a aktualnie dalej będzie kontynuował naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Mimo swojego młodego wieku, Sebastian jest laureatem bardzo wielu konkursów wiolonczelowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym: Austria, Francja, Słowacja, Estonia, Ukraina, Węgry, Chorwacja, Rosja. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym biorąc udział w wielu imprezach. Występował w ramach prowadzonego przez Filharmonię Lubelską Festiwalu Spotkań Kultur, w cyklach koncertów: „Estrada Młodych” oraz „Lubelskie Forum Sztuki Współczesnej”. Koncertował we wnętrzach Zamku Królewskiego, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w sali balowej Pałacu w Łańcucie. Występował z orkiestrami: Filharmonii Kowieńskiej na Festiwalu „Talenty Europy” w Kownie na Litwie, z orkiestrą festiwalową „Talents for Europe” na Słowacji. Sebastian doskonali swoje umiejętności na kursach mistrzowskich i lekcjach u wielu znanych wirtuozów wiolonczeli: prof. P. Bandy (Wielka Brytania), prof. T. Strahla, prof. C . Feltz (Austria), prof. U. Clerici (Włochy), prof. E. Bronzi (Włochy), prof. Wen-Sinn Yang (Niemcy), prof. C. Carr (USA). Aktualnie młody wiolonczelista przygotowuje się do kolejnych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich.

Sebastian Kozub jest stypendystą: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2011 oraz 2012, Marszałka i Zarządu Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej w latach 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, otrzymał także stypendium za osiągnięcia artystyczne Prezydenta Miasta Lublina za rok 2009, 2010, 2011, 2012. W roku 2013 Sebastian został laureatem X edycji programu stypendialnego „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury .

Agnieszka Schulz-Brzyska, pianistka koncertująca w kraju i za granicą. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Kazimierza Gierżoda oraz kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Kształciła się również u Tatiany Szebanowej, Jean-Claude’a van den Eydena, Oliviera Gardona oraz Ryszarda Baksta; miała również okazję doskonalić swoją interpretację utworów Witolda Lutosławskiego pod okiem samego Mistrza. Ma na koncie liczne występy z lubelskimi zespołami kameralnymi. Towarzyszy instrumentalistom oraz wokalistom na koncertach i konkursach (wśród nich Międzynarodowy Konkurs im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie), otrzymując nagrody i wyróżnienia dla akompaniatora. Jej repertuar obejmuje utwory solowe i kameralne od baroku po muzykę współczesną.

Powiązane:

Dom Kultury LSM