W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Odkrywamy zapomniane – Ludomir Michał Rogowski

Koncert: Odkrywamy zapomniane – Ludomir Michał Rogowski
Data rozpoczęcia 2017-05-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2A
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

W roku   jubileuszu   700 - lecia   Miasta Lublin   odkrywamy   na   nowo kompozytorów, którzy mimo swojego talentu kompozytorskiego, zostali zapomniani. Do takich twórców należy Ludomir Michał Rogowski, który przyszedł na świat w Lublinie, w domu położonym tuż za Bramą Krakowską. Wiele lat swojego życia spędził poza granicami Polski, gdzie się kształcił, a później pracował jako kompozytor i dyrygent. Oprócz działalności muzycznej, Rogowski odnalazł się także w dziedzinie publicystyki, gdzie podejmował tematy związane z polską kulturą muzyczną. W jego twórczości odnajdziemy obrazy symfoniczne, muzykę sceniczną, oratoryjną a także kameralną muzykę wokalno-instrumentalną. Tej ostatniej będzie poświęcony koncert w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”.

Urszula Świerczyńska jest rodowitą lublinianką. Ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie fortepianu prof. Teresy Księskiej-Falger. Jest absolwentką wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Swoje umiejętności doskonaliła w dziedzinie fortepianu oraz kameralistyki. Jej pasją jest odkrywanie zapomnianej muzyki polskiej a w związku z tym pracę naukową i artystyczną skupiła wokół postaci Ludomira Michała Rogowskiego. Koncertując rozsławia twó rczość tego wybitnego lubelskiego kompozytora w Polsce i na świecie.

Dorota Całek urodziła się w Warszawie i jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Haliny Słonickiej. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich rozwijając swój talent wokalny. Wykonuje repertuar kameralny i oratoryjny, a obecnie wykonuje i nagrywa repertuar polskich kompozytorów. Brała udział w prawykonaniach utworów Romualda Twardowskiego i Mariana Sawy. Prowadzi także działalność dydaktyczną, prowadząc zajęcia emisji głosu.

„Muzyczna podróż   w   czasie ” jest   cyklem   objętym   honorowym   patronatem   Prezydenta   Miasta   Lublina.  

O cyklu:  Muzyczna Podróż   w   czasie   to   cykl   koncertów,   w   którym   prezentujemy   dzieła   najwybitniejszych   kompozytorów   poszczególnych   epok – od   renesansu   do   współczesności.   To   oprócz   koncertu  rozmowa   o   muzyce   klasycznej,   stylistyce   poszczególnych   gatunków,   tendencjach   panujących   w   każdej   z   epok.   Zaproszeni   goście   specjalizują   się   w   wykonywaniu   muzyki   charakterystycznej   dla  danego   gatunku   i   stylu.   Poprzez   ubiór   i   instrumenty   starają   się   jak   najwierniej   oddać   ducha   danej   epoki.  

 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej