W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Państwowa Orkiestra Młodzieżowa Armenii

Koncert: Państwowa Orkiestra Młodzieżowa Armenii
Data rozpoczęcia 2017-04-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Koszt udziału od 50 zł
Kategoria Koncert

12 kwietnia, godz.19.00, Państwowa Orkiestra Młodzieżowa Armenii, pod batutą Sergey’a Smbatyan’a, wykona koncert specjalny lubelskiej edycji 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w ramach obchodów 700-lecia miasta Lublina. 

W Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie usłyszymy:

Ghazaros Saryan: Symfoniczne obrazy
Aram Chaczaturian: Koncert-rapsodia na wiolonczelę z orkiestrą
Nikołaj Rimski-Korsakow: Szeherezada op. 35

Państwowa Orkiestra Młodzieżowa Armenii (SYOA), przez 12 lat działalności zdołała zyskać uznanie i zaufanie słuchaczy dzięki swoim profesjonalnym występom, koncentracji i pracowitości. Dowodem na spektakularny sukces orkiestry są wielkie projekty, unikalne koncerty i efektywne uczestnictwo w międzynarodowych festiwalach. Największym i najbardziej odpowiedzialnym projektem, zrealizowanym dotychczas przez Państwową Orkiestrę Młodzieżową Armenii, był koncert zatytułowany „Revival” z 24 kwietnia, który był dedykowany 100. rocznicy Ludobójstwa Ormian. Na scenie wystąpiło ponad 120 muzyków z 43 krajów. Muzycy wykonali utwory kompozytorów ormiańskich z ostatnich 100 lat.

Na wiolonczeli usłyszymy Bartosza Koziaka, który jest zwycięzcą licznych konkursów międzynarodowych i współpracuje jako solista z kluczowymi osobistościami oraz instytucjami muzycznymi świata oraz współtworzy Warszawską Grupę Wiolonczelową „Cellonet”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej