W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Paul van Kemenade & Spółka

Koncert: Paul van Kemenade & Spółka
Data rozpoczęcia 2017-10-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

set I 
Duo Paul van Kemenade & Stevko Busch
Paul van Kemenade - saksofon altowy
Stevko Busch - fortepian

set II 
Van Kemenade‘s Three Horns And A Bass
skład zespołu:
Angelo Verploegen - fluegelhorn, 
Louk Boudesteijn - puzon, 
Paul van Kemenade - saksofon altowy i kompozycje, 
Wiro Mahieu - kontrabas

To zaproszenie w festiwalowym stylu; podczas jednego koncertu wystąpią dwa składy. Pierwszy z nich to oryginalny duet, który tworzą saksofonista Paul van Kemenade oraz niemiecki pianista Stevko Busch. Chociaż obaj współpracują z wieloma muzykami i składami na całym świecie, nieprzerwanie od czasów studiów czerpią radość ze wspólnie wykonywanej muzyki. Razem tworzą szerokie spectrum emocji. Od subtelnego lirycznego jazzu, jak w przypadku albumu „Dedication”, aż po „Contemplation”, gdzie do głosu dochodzi jazzowa awangarda.

Drugi set - Van Kemenade’s Three Horns And A Bass - to niezwykle rzadko spotykany skład trzech instrumentów dętych oraz kontrabasu. Jest to nietypowa kombinacja, która nie opiera się o sekcję rytmiczną, a głównym aktorem staje się harmonia, która momentami wręcz przypomina barokowe chorały Bacha. To jazz wysokiej klasy, pełen odkryć i emocji.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Paul van Kemenade - holenderski saksofonista i kompozytor, także producent. Niezwykle aktywny i otwarty na różnorodne projekty artystyczne, współpracował między innymi z poetami, tancerzami, aktorami, malarzami, orkiestrami symfonicznymi, zespołami brassbandowymi, muzykami flamenco i wokalistami w stylu renesansowym. Jego znajomość i współpraca z niemieckim, choć mieszkającym w Amsterdamie pianistą, Stevką Buschem, datuje się na rok 1995. 
Duet nagrał dotąd 2 płyty “Contemplation” i “Dedication”, a ich koncerty na całym świcie budzą entuzjazm widowni i krytyki. 

Drugi skład Paula van Kemenade’a “Three Horns And A Bass” narodził się w 2010r. Holenderski saksofonista wykorzystuje tu niezwykłe zestawienie instrumentów do nowatorskich kompozycji pozbawionych tradycyjnej sekcji rytmicznej. Fragmenty ich muzyki można usłyszeć na płycie van Kemenade’a “Close Enough”, której prestiżowy amerykański magazyn “Downbeat” przyznał 5 gwiazdek i uznał za jedną z najlepszych płyt 2011 roku. Ostatnia płyta zespołu “In a Certain Mood” także zdobywa fantastyczne recenzje. 
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej