W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego

Koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego
Data rozpoczęcia 2014-05-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spektakl

Dom Kultury LSM zaprasza na koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego "Lekcja z KACZMARSKIM" gitara i mikrofon ADAM JARZĄBEK

„LEKCJA Z KACZMARSKIM” to lekcja w formie koncertu pieśni Jacka Kaczmarskiego, treściowo związanych z literaturą, prozą i poezją, historią i malarstwem. Często taka forma przekazu wiedzy bywa zarówno dla młodzieży, jak i starszego pokolenia atrakcyjna i owocuje rozwojem zainteresowań i poszerzeniem wiedzy.

Spotkanie z żywymi utworami Kaczmarskiego w znakomitym wykonaniu, a także intymna atmosfera kameralnego koncertu pozwala na specyficzne i subtelne przekazanie treści i zainteresowanie bogatym wycinkiem polskiej kultury końca ubiegłego wieku.

Jacek Kaczmarski (1957-2004), legendarny polski pieśniarz, poeta, pisarz. Uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich bardów. Autor kilkuset piosenek. W swojej twórczości często odwoływał się do znanych autorów, dzieł i postaci literackich, obrazów i wydarzeń historycznych.


Jacek Marcin Kaczmarski (ur. 22 marca 1957 roku w Warszawie, zm. 10 kwietnia 2004 roku w Gdańsku) – polski poeta, prozaik, kompozytor, piosenkarz, twórca tekstów piosenek. Znany głównie dzięki piosenkom o tematyce historycznej (Rejtan, czyli raport ambasadora, Sen Katarzyny II, Lekcja historii klasycznej) i społeczno-politycznej (Mury, Nasza klasa, Obława).

Postać powszechnie kojarzona z etosem pierwszej „Solidarności” orazstanem wojennym – okresem, kiedy jego liryka, rozpowszechniana w nieoficjalnych wydawnictwach, identyfikowana była jako głos antykomunistycznej opozycji.

W opinii społecznej utrwalił się wizerunek Jacka Kaczmarskiego jako barda z gitarą, śpiewającego protest-songi, choć jego twórczość wykraczała daleko poza ten stereotyp, a sam Kaczmarski nie przepadał za tym określeniem.

Adam Jarząbek – urodzony w 1971 r. Lublinianin z wyboru. Gdy nie dzierży gitary i mikrofonu – udziela się muzycznie i turystycznie dla młodzieży. Wielki smakosz życia. Uniżony sługa pióra.

Współtworzy także lubelską formację muzyczną „Quasimodo” i „Couleur Café”.

Bilety 10 i 13 zł

Powiązane:

Dom Kultury LSM