W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert - Piotr Selim "Nuta w makijażu"

Koncert - Piotr Selim "Nuta w makijażu"
Data rozpoczęcia 2014-03-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Piotr Selim - recital "Nuta w makijażu" - gość specjalny Dariusz Drzazga - skrzypce

„Nuta w makijażu” to recital zawierający utwory, które w pełni ukazują połączenie dwóch ścieżek w działalności artystycznej Piotra Selima. Pierwsza z dróg wiedzie przez najbliższy sercu artysty obszar muzyki klasycznej, w szczególności muzyki fortepianowej takich kompozytorów jak Chopin, Brahms czy Prokofiew. Druga kieruje się w stronę piosenki literackiej, do której Piotr Selim od wielu lat – w magiczny sposób wprowadza swoją wierną publiczność. W programie znajdą swe miejsce kompozycje własne artysty z tekstami ulubionej autorki Piotra Selima – Hanny Lewandowskiej, w tym także piosenki premierowe, napisane specjalnie do tego recitalu. Prawdziwą ozdobą koncertu będą tym razem mistrzowskie interpretacje przepięknych dzieł na skrzypce i fortepian. Usłyszymy dźwięki ognistego czardasza, tańców węgierskich, poloneza i muzyki filmowej w utworach Wieniawskiego, Brahmsa, Montiego, Vivaldiego, Wiliamsa...


Piotr Selim – wokalista, kompozytor, pianista ze stopniem doktora sztuki, aranżer. W dorobku artystycznym posiada koncerty z orkiestrą symfoniczną i kameralną Filharmonii Lubelskiej, wiele koncertów w zespołach kameralnych, występy z kwintetem Tanguillo.

Macierzystym zespołem artysty pozostaje jednak niezmiennie od czasu swego powstania w 1999 roku - Lubelska Federacja Bardów – zespół, z którym Piotr Selim nagrał 11 płyt CD, w tym wiele utworów autorskich. W 2012 roku ukazał się studyjny, solowy album artysty zatytułowany „W rytmie bolera”.

Gościem specjalnym w tym programie jest Dariusz Drzazga – skrzypek w stopniu doktora sztuk muzycznych, znakomity interpretator muzyki napisanej z przeznaczeniem na ten instrument. Absolwent - Akademii Muzycznej w Warszawie, Royal Conservatory of Music w Toronto oraz Peabody Conservatory of Music w Baltimore, gdzie pod kierunkiem prof. V. Danchenko (pupila słynnego D. Ojstracha) otrzymał tytuł Master of Music in Violin. Solista Orkiestry Filharmonii Lubelskiej, muzyk sesyjny - brał udział w realizacji projektów muzycznych Krystyny Jandy („Marlena”) czy Michała Bajora („Uczucia 98”). Uczestniczył w nagraniu ścieżki dźwiękowej do filmu „Pragnienie miłości”. Współpracował między innymi z Filharmonią Narodową, Sinfonia Varsovia, zespołem Spoleto Festival Orchestra czy Camerata Academia. Jest współzałożycielem kwintetu Tangillo specjalizującego się w wykonywaniu muzyki Astora Piazzolli.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej