W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert poezji śpiewanej "Poezja - modlitwą"

Koncert poezji śpiewanej "Poezja - modlitwą"
Data rozpoczęcia 2011-05-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na koncert poezji śpiewanej "Poezja - modlitwą - Wiersze ks. Jana Twardowskiego".
Scenariusz, wybór wierszy i recytacje: Anna Świetlicka.
Śpiewa z własną muzyką: Jadwiga Kosiorkiewicz-Księżycka.
Akompaniament i aranżacja muzyczna: Wiesława Jusiak - flet, Tomasz Jusiak - gitara, Grażyna Gałęga - fortepian
Słowo wprowadzające: Alojzy Leszek Gzella.

Wstęp wolny

Anna Świetlicka - aktorka i wokalistka, absolwentka Studia Teatralnego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, w latach 1967-1974 związana z gdyńskim Teatrem Muzycznym, od roku 1974 czołowa aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. W swoim dorobku posiada wiele ról, m.in. Pani Jourdin w "Mieszczanin szlachcicem" Moliera, Basia w operze "Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale" Wojciecha Bogusławskiego i Jana Stefaniego, Greta w "Prezydentkach" Helmuta Kajzara, Melpomena w "Pięknej Lucyndzie" Mariana Hemara, Pani Orgonowa w "Damach i huzarach" AleksandraFredry, Pani Montecchi w "Romeo i Julii" Williama Szekspira, arystokratka w "Operetce" Witolda Gombrowicza, Lidia Iwanowna w "Szkarłatnej wyspie" Michaiła Bułhakowa, Pani Mącka w "Żołnierzu
królowej Madagaskaru" Juliana Tuwima.

Jadwiga Kosiorkiewicz–Księżycka - Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Można o niej mówić kompozytorka, pieśniarka. Pasjonują ją wiersze poetów lubelskich. Z upodobaniem pisze do nich muzykę, którą wykonuje na różnych koncertach akompaniując sobie na gitarze. Od wielu lat należy do ZAKR i ZAiKS. Występowała na spotkaniach autorskich w kościołach, klubach studenckich, kawiarniach. Miała swoje koncerty w Instytucie Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku. Wiele lat spędziła w Danii w Aarhus, śpiewając koncerty z chórem kościelnym Kantori Vor Fru Kirke.

Wiesława Jusiak - mgr wychowania muzycznego UMCS w Lublinie. Cały swój czas poświęca pedagogice. Była nauczycielem w Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Wraz z mężem założyła pierwsze prywatne lubelskie ognisko muzyczne, które nieprzerwanie funkcjonuje od 1993 r. Współpracuje z Domem Kultury LSM organizując koncerty dla dzieci. Obecnie jest nauczycielem muzyki w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Lublinie. W wolnych chwilach oddaje się pasji gry na flecie.

Grażyna Gałęga - mgr muzykologii KUL. Pracuje w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. Prowadzi klasę fortepianu, jest akompaniatorem w klasie skrzypiec. Propagowała kulturę muzyczną poprzez audycje muzyczne. Bierze czynny udział w koncertach charytatywnych na rzecz osób potrzebujących. Mimo natłoku pracy znajduje czas na czytanie dobrych książek, spotkania i muzykowanie z przyjaciółmi.

Tomasz Jusiak - mgr wychowania muzycznego UMCS. Był członkiem Teatru Literacko-Muzycznego. Grał w wielu zespołach rozrywkowych. Obecnie jest gitarzystą w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Od wielu lat współpracuje z Domem Kultury LSM prowadząc Studio Muzyczne „MIDI”. W wolnych chwilach zajmuje się aranżacją i nagrywaniem piosenek.

W programie m. in. wiersze:
1. "Kocham deszcz
2."O Zygmuncie z Kolumny"
3. "Dawna wigilia"
4. "Matka Boska Powstańcza"
5. "O szukaniu Matki Bożej"
6. "Matko Najświętsza - modlitwa"
7. "Królewno ze Skępego"
8. "O jednym z pacierzy"
9. "To nieprawda, że szczęście"
10. "O mój Jezu - O min Jesus"
11. "Jeszcze nie umiesz"
12. "Spotkanie"
13. "Żal".

Powiązane:

Dom Kultury LSM