W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert Pustki "Safari"
Data rozpoczęcia 2014-05-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

„Safari“ to szósty album w dorobku zespołu. Już w dwa miesiące po oficjalnej premierze zostanie zaprezentowany lubelskiej publiczności. Pustki na pewno nie zawiodą nową płytą, ugruntują tylko swoją pozycję czołowej grupy alternatywnej w naszym kraju. Nie zabraknie świetnych i oryginalnych tekstów („raz zimno mi, raz za gorąco, no wyłącz to słońce” czy „żebraj o czułość i łaskę, bo przypalę żelazkiem”), charakterystycznego dla nich brzmienia, przełamanego bardzo ciekawą elektroniką i oczywiście Basi Wrońskiej (znanej również z projektu „Ballady i romanse”), która jest wokalnym fenomenem. Bez niej Pustki świeciłyby pustkami. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

W kwestii zaskakiwania fanów zespół Pustki jeńców nie bierze. Nowa płyta powstawała długo – na tle zmian życiowych i rodzinnych. Od świetnie przyjętego utworu „Lugola”, który zaostrzył apetyt zespołu na stylistyczne wolty minęło trochę czasu. Muzycy się ustatkowali i po raz kolejny zmienili podejście do brzmienia. Najnowszy eksperyment polega na tym, że płyta została nagrana przy udziale trzech producentów, a właściwie artystów brzmienia: BARTOSZA DZIEDZICA (m.in. Brodka, Lech Janerka), EDDIEGO STEVENSA (klawiszowca nieodżałowanego Moloko) oraz ADAMA TOCZKO, który od lat pracuje z zespołem. Produkcja jest świeża, nowoczesna i zachwyca. Ale i tak najważniejszą rolę odgrywają tu piosenki. Już dawno w polskiej muzyce świetne melodie nie szły w parze z tak dobrymi z tekstami. Basia Wrońska dojrzała jako wokalistka i na „Safari pokazuje na co ją naprawdę stać. Radek Łukasiewicz, także dzięki pozazespołowym doświadczeniom pisarskim (m.in. „Granda” Brodki) jeszcze celniej opisuje emocjonalną rzeczywistość wyrastając na jednego z najciekawszych tekściarzy młodego pokolenia. A bębnienie Grzegorza Śluza jest bardziej słyszalne i wyraziste niż na poprzednich krążkach grupy.

Zespół wystąpi w składzie:
Barbara Wrońska - instrumenty klawiszowe, śpiew
Radek Łukasiewicz - gitary, śpiew
Grzegorz Śluz - perkusja

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej