W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert „Siema Żaki” na Placu Litewskim!

Koncert „Siema Żaki” na Placu Litewskim!
Data rozpoczęcia 2021-10-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce plac Litewski
Udział Bezpłatny
Kategoria Impreza

1 października na placu Litewskim będzie głośno, z humorem, a przede wszystkim studencko! Wszystko po to, żeby naładować studentów pozytywną energią na cały rok akademicki! Przed mieszkańcami Lublina wystąpią Poławiacze Pereł razem ze studentami, Orkiestra Utalentowanych Muzycznie Córek i Synów pod batutą dra hab. Tomasza Momota, a wszystko zostanie zwieńczone imprezą muzyczną Rockowej Sceny Akademickiego Radia Centrum.

 

Długo czekaliśmy na powrót studentów na uczelnie i cieszymy się, że ten dzień będziemy mogli przeżywać w tak wyjątkowej atmosferze. Każdy punkt programu jest warty uwagi, a co najważniejsze – studencki! Zapraszamy zarówno na pierwszy otwarty występ Orkiestry Utalentowanych Muzycznie Córek i Synów, na impro w wykonaniu studentów i aktorów z Poławiaczy Pereł, jak i na imprezę, która będzie zapowiedzią Rockowej Sceny Akademickiego Radia Centrum, która już niedługo powróci na deski Sali Widowiskowej Chatki Żaka. Do zobaczenia w piątek! - mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

 

Wydarzenie zorganizowane jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, przez Miasto Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka i Centrum Kultury w Lublinie.

 

Bardzo się cieszymy, że to studenci wyszli z inicjatywą koncertu plenerowego, w którym sami zaprezentują przygotowany przez siebie program. Lublin zawsze był miastem akademickim, więc wspaniale, że po niemal dwóch latach nieobecności studentów możemy wspólnie ich powitać – dodaje Rafał Koziński , Dyrektor Centrum Kultury w Lublinie

Program wydarzenia:
19:00 – Studenci i Poławiacze Pereł
20:00 – Koncert Orkiestry Utalentowanych Muzycznie Córek i Synów
21:00 – Impreza muzyczna Rockowej Sceny Akademickiego Radia Centrum

Wydarzenie odbędzie się obok napisu I LOVE LUBLIN.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej