W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Sorry Boys - "Renesans"

Koncert: Sorry Boys - "Renesans"
Data rozpoczęcia 2023-02-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20-80 zł
Kategoria Koncert

SORRY BOYS

Przedstawią swój „Renesans”. To nie tylko nowe wcielenie zespołu, poznamy także alter ego wokalistki Beli Komoszyńskiej – Starry, która związana jest z grupą od 2006 roku, a więc od założenia. Nowy muzyczny rozdział w historii zespołu jest pełen przebojów, poezji, ale też paradoksów. „Renesans” – piąty album w dorobku zespołu jest w pełni autorski, utwory są w języku polskim, a muzykę skomponowali wspólnie: Tomasz Dąbrowski, Bela Komoszyńska i Piotr Blak. To ich zobaczymy na scenie, na której nie zabraknie dobrej, polskiej, rockowej muzyki.

Anna Drozd, kuratorka programu muzycznego w Teatrze Starym

25 listopada 2022 ukaże się „Renesans”, piąty studyjny album Sorry Boys! Trasa koncertowa promująca płytę “Renesans” rozpocznie się już 2 grudnia 2022!

Ta pełna paradoksów, poetycka i przebojowa płyta jest zupełnie nowym muzycznym rozdziałem w historii zespołu. „Mapy gwiazd”, singiel otwierający erę „Renesansu”, wprowadza nas do świata Starry - alter ego Beli Komoszyńskiej, wokalistki, autorki tekstów i współkompozytorki piosenek. Starry komunikuje się ze słuchaczami również w świecie pozafonograficznym za pośrednictwem e-Pocztówek - listów, w których dzieli się swoimi przemyśleniami z anonimowym adresatem. Starry jest przewodniczką po świecie „Renesansu”, nie objaśnia go, lecz pokazuje jego wielowymiarowość. 

Utwory skomponowali członkowie Sorry Boys: Tomasz Dąbrowski, Bela Komoszyńska i Piotr Blak. Współkompozytorem jednego z utworów i współautorem jednego z tekstów jest Miuosh. Za produkcję muzyczną albumu odpowiadają: stały współpracownik zespołu Marek Dziedzic oraz Kuba Galiński, Jan Biedziak i sam zespół.

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się w 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano” zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013 roku. Ta płyta ugruntowała pozycję Sorry Boys jako zespołu nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania.

W 2016 roku muzycy zaprezentowali album „Roma”, który ponownie znalazł się w stawce wielu podsumowań płytowych. Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku - Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów. Po barokowym bogactwie „Romy” zespół zapragnął bardziej przejrzystych piosenkowych form, które przyniosła „Miłość” (2019). Sorry Boys z reguły intensywnie koncertują grając trasy klubowe i uczestnicząc w najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Występowali m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festival, Spring Break oraz na Męskim Graniu.

Bilety: I-80 zł, II-60 zł, III-40 zł, IV stojące-20 zł