W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Soyka Kolektyw "W hołdzie Mistrzowi"

Koncert Soyka Kolektyw "W hołdzie Mistrzowi"
Data rozpoczęcia 2013-01-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Koncert

Teatr Stary zaprasza na koncert piosenek Czesława Niemena pt. "W hołdzie Mistrzowi" w wykonaniu Soyka Kolektyw

Zespół Soyka Kolektyw w składzie: Stanisław Soyka, Zbigniew Uhuru Brysiak, Kuba Sojka, Aleksander Korecki, Przemek Greger, Antoni Gralak, Marcin Lamch, Antoni Sojka, Tomasz Jaśkiewicz (gościnnie)

Soyka jest artystą, który na stałe wpisał się w krajobraz polskiej rozrywki. Wszystko, czego się podejmie, sygnuje swoim niepowtarzalnym stylem. Chociaż sam dla niektórych może uchodzić za mistrza, to jednak okazuje się człowiekiem na tyle skromnym i pokornym, żeby stworzyć album pt. „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, czyli Czesławowi Niemenowi.
Można się zastanawiać dlaczego Soyka zdecydował się na same „hitowe kawałki”, ale nie można odmówić mu jednego – jak zawsze w przypadku tego artysty, jest to projekt bardzo oryginalny. Zmierzenie się z taką ikoną, jaką niewątpliwie jest Czesław Niemen, stanowi niebywałe wyzwanie i nic dziwnego, że płyta powstawała ok. 12 lat. Gorąco polecam Niemena soykowego, innego, ale równie elektryzującego! Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Podczas koncertu w Teatrze Starym usłyszymy standardy Czesława Niemena, takie jak "Sen o Warszawie", "Jednego serca" czy "Dziwny jest ten świat". Będzie to koncert promujący najnowszą płytę Stanisława Soyki „W hołdzie Mistrzowi”. Sam Soyka mówi o tej płycie tak: Nagrań dokonaliśmy w pięć dni. To niedługo. Przygotowania trwały dwanaście lat, a to z kolei wystarczająco długo by zamierzenie zrealizować rzetelnie.
Stanisław Soyka potraktował tę płytę jak hołd złożony wielkiemu Artyście, jednocześnie też jako źródło inspiracji. W rezultacie przy zachowaniu w części aranżacji oryginalnych, pokusił się też o ich zmianę wedle własnej wizji. Nie ma tu jednak nadużyć, są za to utwory nowocześnie brzmiące i profesjonalnie zagrane.

W nagraniach udział wzięli Kuba Sojka na perkusji, Przemek Greger na gitarach, Marcin Lamch na kontrabasie, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych, Antoni Sojka na moogu i keyboardzie oraz Antoni Gralak na trąbce i Aleksander Korecki na saksofonie. Gościem specjalnym jest Tomasz Jaśkiewicz, gitarzysta, który występował u boku Czesława Niemiena. Usłyszymy go m.in. w promującym płytę utworze „Wiem, że nie wrócisz”.

Bilety w cenie od 40 do 80 zł.
Godziny otwarcia kasy teatru: poniedziałek i czwartek 10.00 - 16.00; wtorek, środa i piątek 10.00 - 18.00; oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem. Wejście do kasy od ulicy Dominikańskiej. Tel: 81 466 59 25; info@teatrstary.eu