W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Spotkajmy się na placu!

Koncert: Spotkajmy się na placu!
Data rozpoczęcia 2016-05-06
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Artyści z kraju i ze świata zabierają nas w muzyczną odyseję. Pochodzący z Mali Amadou & Mariam, uosobienie globalnej wspólnoty, międzynarodowa grupa Playing For Change i związani z Lubelszczyzną Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie odsłonią przed nami dźwiękową panoramę świata.

Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie

Orkiestra Na Zdrowie koncertując od wczesnych lat 90, stała się prekursorem łączenia muzyki folkowej, poezji śpiewanej i reggae w Polsce, a fragmenty lapidarnych, żartobliwych i jednocześnie głębokich tekstów weszły na stałe do języka potocznego.

Amadou & Mariam
Muzyczne małżeństwo pochodzące z Mali, którego znakiem firmowym jest połączenie sięgających korzeni afrykańskich rytmów, porywającej bluesowej gitary i magicznego współbrzmienia dwóch głosów, które przyniosły im sławę.
http://www.amadou-mariam.com/

Playing For Change 
Pomysł na ten projekt zrodził się z powszechnego przekonania, że muzyka ma moc przełamywania granic i pokonywania barier pomiędzy ludźmi. Muzycy pochodzą z różnych krajów i kultur, ale dzięki muzyce mówią tym samym językiem.
https://playingforchange.com/

Prowadzenie: Ifi Ude i Mamadou Diouf