W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert „Spotkania Kultur”

Koncert „Spotkania Kultur”
Data rozpoczęcia 2018-12-01
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego, ACK UMCS „Chatka Żaka” i Centrum Spotkania Kultur
Udział Płatny
Koszt udziału 30/40 zł
Kategoria Koncert

Koncert „Spotkania Kultur”, podczas którego oprócz gospodarzy – Orkiestry św. Mikołaja, wystąpi Yamma Ensemble z Izraela, prezentujący tradycyjną muzykę hebrajską, muzykę żydowskiej diaspory – pieśni społeczności żydowskich z Jemenu i Babilonu, Sefardyjczyków i chasydów.

Kolejną gwiazdą będzie rosyjska Otava Yo (www.otava-yo.spb.ru), w której repertuarze znajdą się przede wszystkim utwory z pogranicza rosyjskiego etno i folk w nowych interpretacjach z bardzo skocznym bitem. Muzycy bywają nazywani współczesnymi błaznami, żartownisiami, ponieważ łączą porządnie zagraną, tradycyjną muzykę rosyjską z ogromną dawką poczucia humoru i ze stereotypem Rosjanina rodem ze sztuk Gogola. Na tym koncercie będzie też okazja do usłyszenia laureatów „Sceny Otwartej”.

Wydarzenie jest częścią 28. Mikołajek Folkowych >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej