W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Sztywny Pal Azji
Data rozpoczęcia 2021-10-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Studio im. Budki Suflera
Organizator Radio Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Sztywny Pal Azji – polski zespół alternatywno-rockowy założony w 1986 w Chrzanowie przez Jarosława Kisińskiego ( gitarzystę i kompozytora flagowych przebojów) i Leszka Nowaka – wokalistę. Pierwszy sukces zespół odniósł na Festiwalu w Jarocinie w tym samym roku, zyskując rzeszę odbiorców brzmieniami łączącymi punk rock, reggae i pop. Rok później wyszła debiutancka płyta zespołu Europa i Azja . Największe przeboje pochodzące z tego albumu Spotkania z … , Wieża radości, wieża samotności, Póki młodość w nas szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Zespół pojawił się na kolejnych odsłonach Festiwalu w Jarocinie 1987, 1988 i 1989 roku.
Sztywny Pal Azji powrócił zimą 2008, wydając płytę z nowym wokalistą Bartoszem Szymczakiem, laureatem 3 miejsca IV edycji programu Idol. W 2014 roku największy przebój zespołu Wieża radości, wieża samotności uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. Dzień później na antenie polskiego radia Jarek Kisiński zapowiedział trasę koncertową Pierwszy skład gra pierwszą płytę Europa i Azja. Do składu powrócił pierwszy wokalista – Leszek Nowak, a także basista – Paweł Nazimka.