W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Koncert: Tara Fuki

Data rozpoczęcia 2017-06-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Muzyka Tara Fuki to unikatowa, energiczna mieszanka, oparta na prostych improwizacjach, które nabierając dynamiki, tworzą niezwykle ekspresyjną, spójną całość.

Bogata w naleciałości różnych styli muzycznych z posmakiem dalekich krain, tworzy oryginalny kalejdoskop bogatego wewnętrznego świata. Brzmienie dwóch drewnianych instrumentów połączone z dźwiękiem słów tworzy delikatną sieć tonów, która za pomocą jednego ruchu smyczka może się zmienić w niebezpieczną pułapkę. Muzyka Tara Fuki jest jak sen, czasem delikatna i łagodna, innym zaś razem bombarduje swoją intensywnością.

Tara Fuki to czeski zespół muzyczny grający muzykę z pogranicza folku, world music i avant-pop. Zespół powstał w Brnie w roku 2000. Członkiniami Tara Fuki są dwie czeskie wiolonczelistki polskiego pochodzenia – Andrea Konstankiewicz i Dorota Blahutova.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne