W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Tatvamasi | Mikołaj Trzaska | Toc

Koncert: Tatvamasi | Mikołaj Trzaska | Toc
Data rozpoczęcia 2021-10-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Płatny
Koszt udziału 25 zł
Kategoria Koncert

Kolejna odsłona serialu The Third Ear Music odbędzie się w Sali koncertowej lubelskiej Galerii Labirynt. Czwartego października w poniedziałek razem z zespołem Tatvamasi wystąpi polski saksofonista, improwizator i kompozytor muzyki filmowej Mikołaj Trzaska oraz oryginalne i intrygujące, francuskie trio TOC.  

Program wydarzenia: 

  • 19.00 – Tatvamasi feat. Mikołaj Trzaska
  • 20.00 – TOC
  • 21.00 – Tatvamasi feat. Mikołaj Trzaska and TOC

Wykonawcy:

Mikołaj Trzaska – to urodzony w 1966 roku saksofonista, klarnecista basowy i kompozytor jest uważany za ikonę jazzowej awangardy w Polsce. Na stałe związany z Gdańskiem. Członek i założyciel wielu legendarnych zespołów takich jak Miłość, Łoskot, NRD, Shofar czy The Resonance Ensemble. Współpracował z większością najważniejszych muzyków z całego świata m.in. Markiem Sandersem, Peterem Brötzmannem, Tomaszem Stańko, Lesterem Bowie, Kenem Vandermark'iem czy Joe'm McPhee. Nagrał ponad 50 płyt. Prowadzi z żoną własną wytwórnię płytową Kilogram Records. Jest autorem muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego. W ubiegłym roku ukazała się jego autobiografia p.t. „Wrzeszcz”.

TOC – to francuskie jazz-core trio założone w 2008 roku z Jérémie Ternoyem na Fender Rhodes, Ivannem Cruzem na gitarze elektrycznej i Peterem Orinsem na perkusji. Grają gęsto i organicznie, wkraczając w trans z radosnym i chwytliwym napięciem. To energetyczna muzyka improwizowana. W brzmieniu zespołu można dostrzec Noise, post-rock, psychodeliczny i eksperymentalny pop, kraut oraz jazz hardcore. Trudno jednoznacznie zaklasyfikować ich muzykę. W mieście Lille zainicjowali kolektyw Muzzix skupiający ponad 30 muzyków. Komponują, eksperymentują, organizują eventy oraz prowadzą wytwórnię płytową Circum Disc. Zespół ma na koncie 9 płyt.

Tatvamasi – to lubelski kwartet muzyki nieoczywistej powstały w 2012 roku. Od początku zespół tworzy w tym samym składzie: Tomasz Piątek – tenor sax, Grzegorz Lesiak – gitara, Łukasz Downar – gitara basowa, Krzysztof Redas – perkusja. W Muzyce Tatvamasi można odnaleźć śladowe ilości wielu muzycznych stylów, chociaż na pierwszym planie słyszymy prog jazz rock w oryginalnym, improwizowanym sosie. Grupa wydała 6 płyt w takich wytwórniach jak Obuh, Audio Cave, Requiem oraz w legendarnym, amerykańskim Cuneiform Records.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej