W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Tęskno
Data rozpoczęcia 2020-08-01
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Wirydarz
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 40 zł
Kategoria Koncert

Najgłośniejszy debiut ostatnich lat na polskiej scenie muzycznej. Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić.
Koncert poprzedzi solo act Janjiggah.

Natychmiast rozpoznawalne brzmienie jej muzyki łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. 17 kwietnia ukazała się płyta artystki zatytułowana po prostu „Tęskno”, którą poprzedziły single „Między nami”, „Walc” i „Frajda”. Debiutancki album „Mi” z 2018 r. pojawił się w najważniejszych zestawieniach płyt roku. Od tego czasu Tęskno otrzymało m.in. Mateusza radiowej Trójki, nominację do Fryderyków i Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, jednocześnie regularnie wyprzedając trasy klubowe oraz grając na
największych scenach w kraju i za granicą: m.in. Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice, Męskie Granie.

skład:

  • Joanna Longić – wokal, looper, skrzypce
  • Gabriela Ziniewicz – flet poprzeczny
  • Jakub Grott – skrzypce
  • Artur Wieczerzyński – altówka
  • Mateusz Błaszczak – wiolonczela

Janjiggah – Janek Michalec solo act
(before przed koncertem Tęskno)

Producent muzyczny, zajmujący się tworzeniem podkładów, do których dogrywa partie trąbki poddanej obróbce efektami dźwiękowymi. Czasami to tylko pogłos i delay, chociaż trudno odróżnić wcześniej przerobiony, syntetyczny synth od dźwięku spreparowanej trąbki. Po serii koncertów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą muzyk pojawi się z projektem w Wirydarzu Centrum Kultury.

Janek Michalec – trąbka, elektronika