W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: The Tiger Lillies
Data rozpoczęcia 2014-07-10
Godzina rozpoczęcia 22:30
Miejsce Rynek Starego Miasta
Kategoria Koncert

The Tiger Lillies – początek grupy sięga 1989 roku i dziś, po 25 latach, wciąż pozostaje ona jednym z najoryginalniejszych, unikalnych i wymykających się prostym klasyfikacjom zespołów. Artyści, którzy nagrali w tym czasie ponad 30 albumów, zamierzają cieszyć się wraz z lubelską publicznością swoim jubileuszem i przygotowali na tę okazję, wyjątkowy przekrojowy program.

Twórczość Tiger Lillies jest mroczna, tajemnicza, mająca momenty głębokiego smutku, ale też pełna czarnego humoru i osobliwego piękna. Zespół założony przez Martyna Jacquesa (wokalista i akordeonista grupy) określany jest przez niego jako „anarchistyczne, brechtowskie trio, w duchu ulicznej opery”. Artyści podejmują w swoich piosenkach tematy z tzw. ciemnej strony życia, zawsze okraszając je odpowiednią dawką ironii i dystansu. Muzycznie zaś, Tiger Lillies stanowią barwną mieszankę przedwojennego niemieckiego kabaretu, muzyki cygańskiej, brzmień klasycznych oraz stylistyki piosenek Kurta Weilla, Bertolta Brechta czy Jacquesa Brela. Ich koncerty to prawdziwe przeżycie estetyczne – zaskakujące, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju.

Poza Martynem Jacquesem skład grupy dopełniają znakomici instrumentaliści: Adrian Stout na kontrabasie, pile i thereminie oraz Mike Pickering na bębnach i perkusjonaliach.