W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: TRANSatlantyk
Data rozpoczęcia 2021-07-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, patio
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

TRANSatlantyk – płynący pod prąd nurtu, przekornie, wbrew formie a jednak z formą, w etosie tradycyjnym albo i nietradycyjnym; to emigracja z miasta na wieś, z dyskotekowych klubów do zapyziałych remiz, nieocieplonych, krytych eternitem, obrzydliwych ale w pięknych okolicznościach przyrody. Sielanka brutalnie zaorana, dziurawe drogi gdzieś między Kocudzą a Tomaszowem Lubelskim, po których telepie bus od przystanku do przystanku (z blachy), nie zatrzymując się przy skręcie do najdzikszych źródeł, gdzie ptaki tworzą muzykę, sto metrów od piękna. Polska groteska. Ta muzyka to wolność bez patosu.

Skład zespołu:

  • Ula Czerniak – kontrabas
  • Mikołaj Kubicki – trąbka, rap
  • Szymon Miśniak – bębny
  • Michał Żak – kierownictwo, cymbały z recyklingu, sopran sax, klarnet, szałamaja, głos

Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury. Rezerwacja obowiązuje do godziny 18. 45, jeżeli do tego czasu osoba z rezerwacją nie pojawi się w miejscu koncertu jej wejściówka zostanie anulowana.