W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Tropy
Data rozpoczęcia 2016-04-08
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin
Kontakt Bilety dostępne w sprzedaży od 22 lutego 2016 | Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, I piętro, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:30 i na godzinę przed koncertem | lub | ONLINE – na stronie internetowej warsztatykultury.pl w zakładce „SKLEP”.
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Spotkanie

TROPY (Artur Maćkowiak i Bartek Kapsa) grają na żywo do filmów Pedro Ferreiry. 

Muzycy Artur Maćkowiak i Bartek Kapsa od czterech lat organizują bydgoski Festiwal FONOMO, ale wcześniej nie współpracowali artystycznie. Wreszcie przyszedł na to czas. Do specjalnie przygotowanych filmów eksperymentalnych Pedra Fereiry skomponowali muzykę, którą zagrają na żywo w Lublinie. 

Osiem różnych filmów, od abstrakcyjnych wideo-artów po filmy found footage, zawieszonych w gęstwinie dźwięków, rozpostartych między melodiami a improwizowanymi eksperymentami. Założeniem tego projektu jest sytuacja, w której dźwięk i obraz silnie na siebie oddziałują, ale jednocześnie żadna z tych sfer nie dominuje. Film i muzyka w tym przypadku to dwie równolegle opowiadane historie, które wchodzą ze sobą w bliską interakcję. W lutym ukazała się płyta zespołu TROPY, na której znajdują się utwory, które powstały właśnie na potrzeby tego pokazu. Zatem cała trasa FONOMO ON TOUR stanowi zarazem trasę promocyjną debiutanckiej płyty. Całość cyklu Fonomo on tour tworzą dwa unikatowe filmy dokumentalne o tematyce muzycznej oraz koncert Tropów grających na żywo do krótkich form Pedro Ferreiry. 

***
Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

Od grudnia 2015 partnerem Strefy jest Fundacja Kaisera Söze.