W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Vasen Piparjuuri – WEF oraz "Zbyszek i Wojtek"

Koncert: Vasen Piparjuuri – WEF oraz "Zbyszek i Wojtek"
Data rozpoczęcia 2010-12-04
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Restauracja Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Kategoria Koncert

Koncert z okazji promocji książki "Buty Mesjasza. Traktat o podniesieniu rzeczy zdegradowanej" Kostii Berezina w tłumaczeniu i opracowaniu Pawła Laufra.

Vasen Piparjuuri - pod tym pseudonimem ukrywa się Artur Mańka-Chrzanowski, od początku swej działalności scenicznej związany z Warsaw Electronic Festival. Z jednej strony zafascynowany emocjonalnym wymiarem utworów muzycznych, z drugiej strony ich obiektywną, formalną strukturą, tworzy zróżnicowaną formę muzyczną. Współinicjator projektu MetaMusica, który ma na celu próby przełożenia teorii filozoficznych z zakresu estetyki muzyki w środowisko utworów muzycznych, bądź materii dźwiękowej. Porusza się między stylistykami IDM a elektroniką eksperymentalną. Grał między innymi na WEF Events, FreeFormFestival, Tauron Nowa Muzyka 2009, PR Radio Euro (Bis), Biennale WRO 09, Avant Art Festival 2010.