W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert Viva Verdi
Data rozpoczęcia 2013-11-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spektakl

Dwusetna rocznica urodzin Giuseppe Verdiego oraz związane z tym faktem oficjalne ustanowienie roku 2013 rokiem verdiowskim to okazja i zobowiązanie do należytego uczczenia pamięci jednego z najwybitniejszych kompozytorów w historii muzyki, a muzyki poważnej i opery w szczególności.

Ciężko będzie znaleźć bardziej odpowiednie , czy zwięzłe słowa, w których zawrze się uwielbienie i uznanie dla geniusza, niż okrzyk Viva Verdi! Hasło, które słyszalne było nie tylko wśród feerii oklasków wybrzmiewających po przedstawieniach kompozytora, ale obecne w codziennej walce o zjednoczenie Włoch pod auspicjami Wiktora Emanuela II.

I właśnie Viva Verdi nosi tytuł wielki i uroczysty koncert, który Teatr Muzyczny w Lublinie przy współpracy z Centrum Kulturalnym w Przemyślu zaprezentuje jesienią tego roku. Bogata twórczość Verdiego zostanie ukazana poprzez wybór najpopularniejszych i zarazem najpiękniejszych fragmentów jego oper. Usłyszymy więc już prezentowane przez Teatr Muzyczny w Lublinie w formie superwidowisk i docenione przez wielotysięczną publiczność fragmenty La Traviaty i Nabucca oraz Aidy, Don Carlosa, Rigoletta i innych.

Siła głosów operowych Lubelskiego Teatru Muzycznego (między innymi Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak, Tomasz Janczak, Dorota Dominiczak-Laskowiecka) oraz dostojnych gości (Barbara Kubiak), w połączeniu ze wsparciem połączonych: Chóru Teatru oraz Chóru Magnificat z Przemyśla pod batutą Andrzeja Knapa zabrzmi potężnie i dostojnie w salach koncertowych wielu miast, wśród których w najbliższym czasie znajdą się: Lublin, Lwów, Przemyśl, Rzeszów i Kielce.

Viva Verdi to hołd dla kompozytora, całego gatunku operowego oraz zaproszenie dla melomanów i sympatyków muzyki na najwyższym poziomie do wysmakowanego uczczenia urodzin artysty, który już za życia zajął honorowe miejsce w panteonie geniuszy kultury światowej.

KONCERTU:

Część I

1. Uwertura do op. „Nabucco”
2. Tercet z op. „Nabucco”
3. „Nabucco” - „Va pensiero...”
4. Pregiera Zachariasza z op. „Nabucco”
5. Aria Abigaile z II aktu op. „Nabucco”
6. Chór z op. „Il Trovatore”
7. Aria Azuceny z op. „Il Trovatore”
8. Aria Manrico z op. „Il Trovatore”
9. Aria Gildy (Caro nome) z I aktu op. „Rigoletto”
10. Aria Księcia (La donna mobile...) z op. „Rigoletto”
11. Kwartet z op. „Rigoletto”
Część II

1. Uwertura do op. „Moc przeznaczenia”
2. Duet Don Carlosa i Rodriga z I aktu op. „Don Carlos”
3. Aria Eboli z op. „Don Carlos”
4. Scena śmierci Posy z op. "Don Carlos"
5. Aria Filipa z op. „Don Carlos”
6. Uwertura do op. „Aida”
7. Aria Radamesa z op. „Aida”
8. Duet Aidy i Amneris z II aktu op. „Aida”
9. Aria Violetty z op. „La Traviata”
10. Libiamo z op. „La traviata”


Obsada:
Barbara Kubiak, Dorota Dominiczak - Laskowiecka, Elżbieta Kaczmarzyk- Janczak, Andrzej Wiśniewski, Tomasz Janczak, Kamil Pękala, Patrycjusz Sokołowski

Chór, Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie
Chór „Magnificat” z Przemyśla.

Dyrygent: Andrzej Knap

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej