W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Wacław Zimpel i Mark Tokar

Koncert: Wacław Zimpel i Mark Tokar
Data rozpoczęcia 2014-07-09
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Koncert

Wacław Zimpel – grający na klarnecie i klarnecie basowym muzyk zaliczany jest do najciekawszych twórców młodszego pokolenia. Koncertuje i nagrywa ze sławami współczesnego jazzu: Kenem Vandermarkiem i Peterem Brotzmannem. Prowadzi własne zespoły, ma w dorobku kilka autorskich płyt.

Mark Tokar – pochodzący z Ukrainy kontrabasista jest dziś jednym z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych muzyków jazzowych zza wschodniej granicy. Co ciekawe, swoją artystyczną drogę rozpoczął od gitary, ale już w czasach nauki w szkole muzycznej zafascynował go kontrabas. Z biegiem lat, Tokar stał się prawdziwym mistrzem i wirtuozem tego instrumentu. Uczestnik niezliczonej liczby projektów, warsztatów i międzynarodowych kooperacji. Stypendysta Ministra Kultury w programie „Gaude Polonia” oraz wieloletni dyrektor artystyczny Festiwalu Jazz Bez. Grał ze światową czołówką jazzu i muzyki improwizowanej m.in. z Kenem Vandermarkiem, Fredem Frithem, Davem Rempisem czy Markiem Sandersem. Ma na koncie kilka wydanych płyt, głównie na Ukrainie, a jego najnowsze nagranie (z Klausem Kuglem i Juri Yaremchukiem) wydała krakowska wytwórnia Not Two.


W Lublinie wystąpi wspólnie z Wacławem Zimplem w nowym, dedykowanym Festiwalowi projekcie.