W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert "Wilkanoc" - transmisja z Teatru Starego

Koncert "Wilkanoc" - transmisja z Teatru Starego
Data rozpoczęcia 2012-03-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Plac po Farze
Kategoria Koncert

Prowadzenie: Piotr Stelmach

Jedyny w swoim rodzaju projekt artystyczny łączący animowane improwizacje i muzykę na żywo. Wizualny performance wybitnego łódzkiego autora animacji, malarza i performera Mariusza Wilczyńskiego, którego prace można było zobaczyć m.in. w Muzeum of Modern Art w Nowym Jorku i The National Gallery w Londynie. Artyście będzie towarzyszył zespół Kim Nowak i w specjalnym gościnnym występie Tomasz Stańko.

„WILKANOC” to unikatowy projekt, za każdym razem dostosowywany specjalnie do miejsca, w którym jest prezentowany. W Teatrze Starym artyści po raz pierwszy spotkają się w takiej konfiguracji. Cały występ ma charakter improwizacji, podczas której muzycy dźwiękami ilustrują obrazy i filmy Mariusza Wilczyńskiego. Performance tworzą wzajemnie dopełniające się dźwięki i obrazy, które za każdym razem odnajdują oryginalny artystyczny finał.

Mariusz Wilczyński – jeden z najlepszych polskich twórców animacji, malarz i performer. Autor oprawy plastycznej TVP Kultura.

Jedyny polski autor filmów animowanych, który miał indywidualny przegląd swoich dzieł w Museum of Modern Art w Nowym Jorku i pierwszy polski autor animacji, którego filmy wyświetlano w National Gallery w Londynie.

Jego film „Kizi Mizi” miał europejską premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Obecnie pracuje nad pełnometrażowym filmem „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, do którego muzykę skomponował Tadeusz Nalepa. Głosów postaciom filmowym użyczyły największe gwiazdy polskiego kina, m.in. Gustaw Holoubek, Krystyna Janda, Marek Kondrat, Irena Kwiatkowska i Andrzej Wajda.

Mariusz Wilczyński – animacje
Tomasz Stańko – trąbka
Kim Nowak w składzie:
Michał „Eprom” Baj - gramofony, sampler
Antoni „Ziut” Gralak - trąbka
Mariusz Obijalski - instrumenty klawiszowe
Mateusz Pospieszalski - saksofon
Michał Sobolewski - gitara
Bartosz „Fisz” Waglewski - wokal, gitara basowa
Piotr „Emade” Waglewski - perkusja