W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert wiolonczelowy - Sebastian Kozub

Koncert wiolonczelowy - Sebastian Kozub
Data rozpoczęcia 2013-02-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Dom Kultury LSM zaprasza na koncert wiolonczelowy w wykonaniu Sebastiana Kozuba, przy akompaniamencie Agnieszki Schulz-Brzyskiej.

W programie: Wariacje Davida Poppera

Sebastian Kozub urodził się 20 grudnia 1998 r. w Lublinie w rodzinie o tradycjach muzycznych. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku lat 6. Ukończył klasę I A Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Pierwszym jego nauczycielem gry na wiolonczeli był tata Mirosław Kozub. Obecnie Sebastian kontynuuje naukę przebywając na rocznym stypendium ufundowanym przez rząd brytyjski w renomowanej szkole dla młodych muzyków „The Purcell School” w Londynie. Mimo swojego młodego wieku Sebastian Kozub jest laureatem bardzo wielu konkursów wiolonczelowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym: Austria, Francja, Słowacja, Estonia, Ukraina, Węgry, Chorwacja, Rosja. Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym biorąc udział w wielu imprezach muzycznych. Występował w ramach prowadzonego przez Filharmonię Lubelską Festiwalu Spotkań Kultur, w cyklach koncertów: „Estrada Młodych” oraz „Lubelskie Forum Sztuki Współczesnej”. Koncertował we wnętrzach Zamku Królewskiego i w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w sali balowej Pałacu Potockich w Łańcucie. Występował z orkiestrami: Filharmonii Kowieńskiej na Festiwalu „Talenty Europy” w Kownie na Litwie, z orkiestrą festiwalową „Talents for Europe” na Słowacji.
Sebastian Kozub doskonali swoje umiejętności na kursach mistrzowskich i lekcjach u wielu znanych wirtuozów wiolonczeli: prof. T. Strahl, prof. C. Feltz (Austria), prof. U. Clerici (Włochy), prof. E. Bronzi (Włochy), prof. Wen-Sinn Yang (Niemcy), prof. P. Banda (Wielka Brytania), prof. C. Carr (USA), prof. R. Jabłoński, ad. Rafał Kwiatkowski.Aktualnie młody wiolonczelista przygotowuje się do kolejnych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich .

Sebastian Kozub jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2011 i 2012, Marszałka i Zarządu Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej w latach 2008, 2009, 2010, 2011, 2012. Otrzymał także stypendium za osiągnięcia artystyczne Prezydenta Miasta Lublina za rok 2009, 2010, 2011.

Agnieszka Schulz-Brzyska, pianistka koncertująca w kraju i za granicą. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Kazimierza Gierżoda oraz kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Kształciła się również u Tatiany Szebanowej, Jean-Claude’a van den Eydena, Oliviera Gardona oraz Ryszarda Baksta; miała również okazję doskonalić swoją interpretację utworów Witolda Lutosławskiego pod okiem samego Mistrza. Ma na koncie liczne występy z lubelskimi zespołami kameralnymi. Towarzyszy instrumentalistom oraz wokalistom na koncertach i konkursach (wśród nich Międzynarodowy Konkurs im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie), otrzymując nagrody i wyróżnienia dla akompaniatora. Jej repertuar obejmuje utwory solowe i kameralne od baroku po muzykę współczesną.

Wstęp wolny.

Powiązane:

Dom Kultury LSM