W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Wojtek Mazolewski Quintet

Koncert: Wojtek Mazolewski Quintet
Data rozpoczęcia 2014-09-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Koncert

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III - 25 zł

Wojtek Mazolewski jest niezwykłym zjawiskiem na polskim rynku muzycznym. Ten charyzmatyczny basista całą swoją energię kumuluje w muzyce. Chociaż zaczynał od fascynacji punkiem, to jednak jak większość trójmiejskich jazzmanów swojego pokolenia dopłynął do yassu. Quintet Wojtka (jest również liderem grupy Pink Freud) to przede wszystkim mieszanka fantastycznych osobowości m.in: pianistka i kompozytorka Joanna Duda, znakomity trębacz Oskar Török czy saksofonista Marek Pospieszalski. Jako pierwszy zespół jazzowy najdłużej gościł na liście przebojów radiowej Trójki. W sumie trudno się dziwić, bo to niezwykle oryginalna, ogromna dawka pozytywnej energii, gdzie jazz przeplata się z reggae i SKA. Ich najnowsza płyta „Polka” już w październiku. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Pierwszy album formacji zatytułowany „Smells Like Tape Spirit” zdobył serca polskich słuchaczy. Zespół otrzymał za tą płytę Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego „Mateusze 2011”. Był to jednak dopiero prolog do kolejnych sukcesów kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Zespół uniesiony entuzjastycznymi reakcjami publiczności zaskoczył słuchaczy wydając w tym samym roku kolejny album pt. „Wojtek w Czechosłowacji”.
Płyta zawojowała polskie listy przebojów. Na liście przebojów „Trójki” znalazły się aż trzy kompozycje, które łącznie okupowały ją przez 41 tygodni. Utwór „Nionio” stał się ulubieńcem DJ-ów i zadomowił się na playlistach stacji radiowych.
Zespół w swojej krótkiej ale intensywnej działalności zagrał m.in. we Francji, Niemczech oraz Indiach (Delhi Jazz Festival). Występował także na największych polskich festiwalach takich jak Open’er Festival oraz Off Festival.

Wojtek Mazolewski - polski gitarzysta basowy i kontrabasista jazzowy, jeden z współtwórców yassu. Zanim rozpoczął swoją przygodę z muzyką improwizowaną, grał punk rocka. Występował w formacjach yassowych takich jak: Inżynier Kaktus i Arythmic Perfection. Zyskał popularność jako lider zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra, Freeyo, Wojtek Mazolewski Quintet.

Zespół wystąpi w składzie:
Oskar Torok - trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon
Joanna Duda – instrumenty klawiszowe
Kuba Janicki/ Michał Bryndal – perkusja
Wojtek Mazolewski – kontrabas

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej