W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert wokalno-muzyczny "Zbójnik jo se, zbójnik"

Koncert wokalno-muzyczny "Zbójnik jo se, zbójnik"
Data rozpoczęcia 2011-02-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

"Muzyka góralska się ziszcza w rękach mistrza Liszcza"

Wykonawcy:
Kazimierz Liszcz
skrzypce, śpiew, narracja
Arkadiusz Liszcz
skrzypce
Agata Gumiela
altówka
Magdalena Mazur
wiolonczela

Kazimierz Liszcz – artysta muzyk, skrzypek i kontrabasista, kompozytor, pedagog i poeta, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, długoletni członek orkiestr symfonicznych filharmonii w Rzeszowie i Lublinie, znakomity wykonawca muzyki folklorystycznej, założyciel i kierownik wielu kapel zespołów pieśni i tańca ludowego.
Kazimierz Liszcz komponuje własne utwory, jest autorem opracowań muzyki wokalno-instrumentalnej, nagrywał dla potrzeb radia i telewizji. Pisze też poezje, często o tematyce okolicznościowej. Wydał kilka tomików wierszy. Są to: Do Pszczelej jedziemy (1999), Lecą pieśni poprzez świat (1999), Z melodią do ludzi (2000), Spod skrzypiec i basetli (2000), Co mi w duszy gra (2001), Tobie śpiewam, Sto trzydzieści cztery (2009)

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM