W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: YAGA – Jadwiga Kowalik w repertuarze Juliette Greco

Koncert: YAGA – Jadwiga Kowalik w repertuarze Juliette Greco
Data rozpoczęcia 2014-04-13
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Dom Kultury LSM zapraszana Teatr Piosenki Francuskiej w Krakowie YAGA – Jadwiga Kowalik w repertuarze Juliette Greco Parlez moi d’amour - Mów do mnie o miłości

Koncert zatytułowany „Parlez – moi d’amour – Mów do mnie o miłości” to ajwiększe przeboje charyzmatycznej osobowości estrady francuskiej Juliette Greco. Prezentuje je po francusku znana krakowska artystka Jadwiga Kowalik – Yaga, związana z Teatrem Essaion w Paryżu.
Jest ona absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendystką prestiżowego paryskiego „Conservatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona.
Artystka z sukcesami swój projekt prezentowała w całej Polsce, a także na scenach Paryża i Nowego Jorku.
Lata sześćdziesiąte ubiegłego stulecia to czas wielkości francuskiej piosenki. Przypomnijmy nazwiska: Edith Piaf, Yves Montand, Jacques Brel, belgijski piosenkarz, bard i kompozytor, Charles Aznavour, Gilbert Becaud.

Do dziś zapewne starsi melomani chętnie słuchają tamtych piosenek przypominających im miniony czas młodości, a młodym pokazując, jak się dawniej śpiewało nad Sekwaną. W tamtych piosenkach znakomity był i tekst, i muzyka, i wykonanie.

Bilet – 10 zł

Powiązane:

Dom Kultury LSM