W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert z cyklu "Młodzi klasyczni" - Łukasz Długosz i Andrzej Jungiewicz

Koncert z cyklu "Młodzi klasyczni" - Łukasz Długosz i Andrzej Jungiewicz
Data rozpoczęcia 2012-09-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Łukasz Długosz to niezwykle utalentowany flecista, którego kunszt potwierdzają nagrody na międzynarodowych festiwalach i prestiżowe stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne. Na co dzień koncertuje jako solista i kameralista z wieloma renomowanymi orkiestrami pod batutą takich gwiazd, jak Mariss Jansons, Zubin Mehta, Helmut Rilling, James Levin, Krzysztof Penderecki, John Axelrod. Na recital do Lublina przyjedzie z akompaniatorem Andrzejem Jungiewiczem, wykładowcą w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Anna Drozd, kuratorka programu muzycznego w Teatrze Starym

Łukasz Długosz - uznany przez krytyków za „jednego z najwybitniejszych flecistów swojej generacji”. Absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium, Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse Yale University w New Haven. Zwycięzca prestiżowych konkursów międzynarodowych. Koncertuje jako solista i kameralista w Europie, Azji i USA.

Współpracuje z renomowanymi orkiestrami europejskimi. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levin, Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Helmuth Rilling, Jerzy Maksymiuk. Juror międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i Azji.

Andrzej Jungiewicz - absolwent klasy fortepianu oraz klas kameralnych w Akademii Muzycznej w Katowicach. Brał udział w kursach instrumentalnych pracując pod kierunkiem wielu wybitnych muzyków m. in. Barbary Halskiej, Rudolfa Buchbindera, Konrada Richtera. Nagrywał dla ośrodków radiowych i telewizyjnych. Jest akompaniatorem na wielu kursach mistrzowskich. Obecnie pracuje jako wykładowca w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Katowicach. Jest laureatem konkursów na stypendia artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Łodzi oraz Festiwalu Augustowskie Spotkania Młodych.

Program koncertu:
W.A.Mozart - Rondo D-dur KV373
J.S.Bach - Sonata E-dur BWV 1031
Tadeusz Szeligowski - Sonata
Janusz Bielecki - Kolory lata
Theobald Boehm - Polonaise de Carafa

Bilety: I miejsca – 40 zł, II miejsca – 30 zł, III miejsca – 20 zł
Uwaga: Teatr Stary oferuje abonamenty na koncerty z cyklu "Młodzi klasyczni". Cena biletów w karnecie wynosi: I - 25 zł, II - 15 zł, III - 10 zł. Abonament obejmuje 2, 3 lub 4 wybrane koncerty z cyklu. Karnety można wykupić tylko w kasie teatru. Za pośrednictwem strony internetowej można dokonać rezerwacji miejsc, korzystając z zakładki "Kup bilet".

W cyklu "Młodzi klasyczni" zagrają:
Łukasz Długosz i Andrzej Jungiewicz (19 września, godz. 19.00)
Marcin Zdunik i Aleksandra Świgut (24 października, godz. 19.00)
Kwadrofonik (14 listopada, godz. 19:00)
Piotr Krzaczkowski (5 grudnia, godz. 19:00).