W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert z cyklu "Młodzi klasyczni": Łukasz Kuropaczewski

Koncert z cyklu "Młodzi klasyczni": Łukasz Kuropaczewski
Data rozpoczęcia 2012-05-30
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Młody, utalentowany i pracowity gitarzysta, czego wynikiem jest bogaty repertuar i pięć wydanych płyt. Nominowany do gwarancji TVP Kultura 2009 i dwukrotnie do Paszportów Polityki, ale wszystko jeszcze przed nim.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Występował z recitalami niemal w całej Europie, a także w Japonii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Krytycy za oceanem jego styl gry nazywają „hipnotyzującym publiczność w zachwycie”. Czas, żeby tego zdolnego gitarzystę poznała lubelska publiczność. Muzyk jest absolwentem Szkoły Talentów w Poznaniu, Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz prestiżowego Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w Baltimore (USA), w elitarnej klasie maestro Manuela Barrueco. W 2011 r. dokonał dwóch prawykonań: dedykowanego mu „Koncertu na gitarę, orkiestrę i kotły” Krzysztofa Meyera oraz koncertu „Hommage a de Falla” napisanego przez Aleksandra Tansmana dla Andre Segowii, ale nigdy wcześniej niewykonanego. Kuropaczewski jest również wziętym wykładowcą gitary. Prowadzi kursy i lekcje mistrzowskie podczas wielu festiwali gitarowych w Europie oraz na Uniwersytetach w Europie i obu Amerykach. Był wykładowcą University of Pennsylvania w Filadelfii, obecnie prowadzi międzynarodową klasę gitary w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Prestiżowy „Świat Gitary” stwierdza: Sposobu, w jaki Łukasz Kuropaczewski radzi sobie z estradą, mógłby mu pozazdrościć niejeden dojrzały muzyk.

W Lublinie artysta zaprezentuje program złożony z następujących utworów:
Mauro Giuliani - Rossiniana nr 3
Benjamin Britten - Nocturnal op. 75
Aleksander Tansman - Hommage a Chopin (Prelude, Nocturne, Vals romantique)
Antonio Jose - Sonata (Allegro, Minuetto, Pavana triste, Finale)

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł
Bilety na cykl "Młodzi klasyczni" są dostępne w sprzedaży abonamentowej. Więcej informacji tutaj