W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert zespołu B6 - Muzyczna Scena Młodych

Koncert zespołu B6 - Muzyczna Scena Młodych
Data rozpoczęcia 2022-03-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Repertuar Muzycznej Sceny Młodych wybierany będzie przez młodzież drogą rekomendacji i głosowania. Muzyczna Scena Młodych to zarazem przestrzeń skierowana do młodzieży oraz przestrzeń w ramach której młodzież mogłaby się prezentować.

Zespół B6 to skład z Lublina. Na froncie dominuje ciemny głos wschodzącej polskiej alternatywy o soulowych inspiracjach. Eklektyczne rozwiązania budują szlachetny pop-rockowy styl, romansujący z innymi gatunkami. Gitarowe brzmienia, futurystyczne synthy, głęboka, piaskowa barwa wokalu w kontraście z brzmieniami lat 1990/2000 to pigułka B6. Warstwa tekstowa malowana jest kolażem emocji, w odpowiedzi na niewyrozumiałą rzeczywistość. Martyna z zawodu jest farmaceutką i dba o odpowiednie stężenie witaminy B6 w ludzkich organizmach. Zespół właśnie zapisał na swoim koncie długogrający debiut w postaci płyty SMUGI.

Skład zespołu:

  • Martyna Sabak - wokal
  • Kuba Stasikowski - gitara
  • Arek Borzęcki - bas, instrumenty klawiszowe
  • Piotr Karczewski - perkusja

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej