W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert zespołu Standard Brass Band „Muzyczne wspomnienie lata z czterech stron świata”

Koncert zespołu Standard Brass Band „Muzyczne wspomnienie lata z czterech stron świata”
Data rozpoczęcia 2013-09-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Koncert najpiękniejszych przebojów zespołu Standard Brass Band "Muzyczne wspomnienie lata z czterech stron świata"

Skład zespołu: Agnieszka DOBROWOLSKA – wokal, Mariusz WRONA – wokal, gitara solowa, Bogusław WRÓBLEWSKI – założyciel zespołu, kierownik muzyczny, saksofon altowy, Arkadiusz JAROS – saksofon tenorowy, Mieczysław PAWELEC – trąbka, Rafał MARUSZAK – puzon, Wojciech DURAK – instrumenty klawiszowe, Mateusz BOCEK – gitara basowa, Piotr WRÓBLEWSKI – perkusja

Tematem koncertu jest muzyczne wspomnienie lata z czterech stron świata. Piosenki nawiązują do letniej pory roku, a także do okresu wakacyjnego. W programie koncertu znajdą się melodie, które powstały w takich krajach jak: Argentyna, Brazylia, Egipt, Francja, Hiszpania, Meksyk, Rosja, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Szwecja oraz Włochy. Oto ich tytuły w kolejności alfabetycznej:
Adiós muchachos, Asereje, Białe róże, Brazil, Copacabana, Córka rybaka, Dancing queen, Georgia on my mind, Goniąc kormorany, I ain’t got nobody, Jesteśmy na wczasach, Les Champs-Élysées, Nad dachami Paryża, Nel blu dipinto di blu, Nour El Ain, Piechotą do lata, Podmoskiewskie wieczory, Quand je vois tes yeux, Quando quando, Sunny, Sway, Thank you for the music, Tyle słońca w całym mieście, What a wonderful world, Żegnaj lato na rok.


Zespół STANDARD BRASS BAND powstał w 1997 roku w Lublinie z inicjatywy Bogusława Wróblewskiego. W tym samym roku zadebiutował z powodzeniem na obchodach Nocy Świętojańskiej organizowanej przez Lubelskie Centrum Kultury. Od tamtej pory udziela się na imprezach plenerowych, jubileuszowych, okolicznościowych, tanecznych na terenie woj. lubelskiego oraz – coraz częściej – na terenie całego kraju, m.in. w 2005 r. w Poznaniu na balu towarzyszącemu Międzynarodowym Targom Poznańskim czy w 2006 r. w Kopalni Soli w Wieliczce. Wielokrotnie dawał koncerty w związku z działalnością Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilkakrotnie uczestniczył w największej imprezie na Lubelszczyźnie dedykowanej sportowcom, tj. w Gali Mistrzów Sportu. Zespół oprawia muzycznie również zdarzenia taneczne odbywające się cyklicznie, np. bale charytatywne dla sponsorów sprzętu medycznego czy bale jubileuszowe dla Zespołu Tańca Ludowego UMCS, a także uświetnia zamknięte firmowe uroczystości. Jest największą orkiestrą grającą do tańca po prawej stronie Wisły. W styczniu 2013 r. Big Band zaprezentował się po raz czwarty z rzędu na międzynarodowym balu charytatywnym w Brukseli organizowanym przez Ambasadę Polską. Repertuar grupy obejmuje standardy muzyki jazzowej, znane tematy filmowe, przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej oraz utwory taneczne. Członkowie orkiestry pytani o preferencje muzyczne wykonywanych przez nich utworów zgodnie twierdzą, że najbardziej cenią sobie doskonałą atmosferę w zespole oraz posiadanie podobnej wrażliwości muzycznej, a to powoduje, że każdy repertuar może im sprawić radość i dać ogromną satysfakcję, ale najbardziej lubią grać „poważną muzykę rozrywkową”.


Bilet: 10 zł

Powiązane:

Dom Kultury LSM