W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Znów mnie znajdziesz pod choinką

Koncert: Znów mnie znajdziesz pod choinką
Data rozpoczęcia 2017-01-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, ul. K. Wallenroda 4a
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Koncert

Wykonawcy:
Basia Stępniak-Wilk (śpiew)
Jasiek Kusek (fortepian)
Paweł Solecki (fagot, melodica, EWI, cajon)

Święta Bożego Narodzenia trwają w naszych sercach dłużej niż dwa kalendarzowe dni – bo jeszcze wybrzmiewają kolędy, bo w oknach domów i sklepowych witrynach mienią się błyskotki na choinkach. Ale głównie trwają dlatego, że to my chcemy zachować tę atmosferę ciepła, miłości lub choć wzajemnej życzliwości, z którymi ten czas nam się kojarzy.

W autorskich piosenkach, niekiedy pastorałkach, Basia Stępniak-Wilk przekonuje nas, że Święta Bożego Narodzenia to nie tylko próba zbliżenia się do Nowonarodzonego, ale także do siebie nawzajem. Śpiewa – to lirycznie, to z przymrużeniem oka – o tym, że pod choinką można znaleźć prezenty, choćby słodko-gorzką „Bombonierkę”, ale można też znaleźć miłość drugiej osoby, miłość wyrażoną nawet samą jej obecnością. A jeśli trafi się samotność, to zawsze tuż obok unoszą się anioły, które wytrwale i skutecznie pracują nad prostowaniem naszych ścieżek.

Powiązane:

Dom Kultury LSM