W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Kontrabasista" - Monodram Jerzego Stuhra

"Kontrabasista" - Monodram Jerzego Stuhra
Data rozpoczęcia 2016-05-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: VIP - 120 zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III – 40 zł
Kategoria Koncert

"Kontrabasista" - Monodram Jerzego Stuhra
autor: Patrick Süskind
przekład: Barbara Woźniak
reżyseria i wykonanie: Jerzy Stuhr
czas trwania spektaklu: 100 minut, bez przerwy

Legendarny spektakl Jerzego Stuhra według tekstu Patricka Suskinda. Monolog muzyka z orkiestry, który zamiast grać, zaczyna opowiadać historię swojego życia i nieodwzajemnionej miłości. Wiecznie w tle, bohater drugiego planu, nagle ma szanse przedstawić swój charakter, pragnienia, skoro ludzie go słuchają, może został wyznaczony do innych, wyższych celów. Spektakl zmieniał się i dojrzewał wraz z aktorem. I chyba stawał się coraz bardziej gorzki i desperacki. Jego bohater najpierw był czterdziestolatkiem, który wszystko jeszcze może zmienić w swoim życiu, potem jako pięćdziesięciolatek próbował po raz ostatni załapać się na odjeżdżający pociąg z napisem: Stabilizacja. Związek. Spełnienie. 
Dziś sześćdziesięcioparoletni Stuhr gra ten monodram tak, jakby to było nieustanne patrzenie wstecz, wspominanie marzeń i błędów kontrabasisty, sentymentalne spojrzenie na miłość, która się nie udała, odgrywanie nigdy nie zaistniałego buntu i próby zdobycia ukochanej, czy wreszcie celebrowania sensu życia, które bezpowrotnie minęło. Ten spektakl starzeje się z nami, ale oglądając go, młodniejemy wraz z aktorem o dziesięciolecia. 

Łukasz Drewniak, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej