W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Krajobraz Katolicki – spacer architektoniczny

Krajobraz Katolicki – spacer architektoniczny
Data rozpoczęcia 2023-08-26
Godzina rozpoczęcia 15:00
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Przydrożne krzyże, kapliczki, zabytkowe świątynie i współczesne kościoły, które udają kury. W jaki sposób architektura sakralna wpływa na krajobraz naszych miast? Ile jest kościołów w Lublinie? Jak wpasowują się w tkankę miejską? Podczas spaceru architektonicznego przyjrzymy się przykładom architektury sakralnej znajdującym się w dzielnicy Wieniawa. Wspólnie zastanowimy się nad ich obecnym znaczeniem i funkcją. Nawiązując do wystawy „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie” porozmawiamy o wpływie budowli sakralnych na urbanistykę.

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”.

Gdzie: Spacer rozpoczyna się przed budynkiem Galerii Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Na trasie spaceru mogą występować utrudnienia architektoniczne – podjazdy, schody, wysokie krawężniki. Istnieje możliwość zapewnienia asysty. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z asysty lub pętli należy kierować na adres: . Spacer tłumaczony na język ukraiński (Volodymyr Dyshlevuk).
Wstęp: bezpłatny.

Prowadzenie: Krystian Kamiński, kurator wystawy „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej