W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Krzysztof Gierałtowski. Wernisaż i spotkanie. Galeria na Płocie

Krzysztof Gierałtowski. Wernisaż i spotkanie. Galeria na Płocie
Data rozpoczęcia 2014-06-26
Godzina rozpoczęcia 18:00

Teatrze Starym w Lublinie zaprasza na wernisaż i spotkanie z autorem fotografii Krzysztofem Gierałtowskim

26 czerwca 2014 . r. w Lublinie zagości wystawa prac Krzysztofa Gierałtowskiego - jednego z czołowych reprezentantów współczesnej fotografii polskiej, od ponad trzydziestu lat w przenikliwy sposób portretującego indywidualności świata polskiej kultury, nauki, polityki, polskiej inteligencji. Kolekcja 50 portretów wyeksponowana zostanie na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego, przy Al. Racławickich w Lublinie. Wystawa, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, realizowana jest w ramach działalności “Galerii na Płocie” i dostępna będzie dla odwiedzających do 17 sierpnia 2014.

„Galeria na płocie” jest inicjatywą mającą na celu zwiększenie oferty kulturalnej miasta oraz zaangażowanie nowych kręgów mieszkańców do uczestnictwa w kulturze. Prowadzona jest w ramach działalności impresaryjnej Teatru Starego, pod opieką artystyczną Leszka Mądzika. Działalność Galerii zainaugurowana została w kwietniu 2014 roku wystawą plakatu i fotografii twórcy Sceny Plastycznej KUL. W tym roku zaplanowano łącznie 4 ekspozycje, ukazujące twórczość wybitnych polskich artystów sztuk wizualnych.

Krzysztof Gierałtowski, fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików ZPAF i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Członek Korespondent Niemieckiego Towarzystwa Fotograficznego DGPh; Stypendysta polskiego i holenderskiego Ministerstwa Kultury, Rządu Republiki Francuskiej oraz Agencji Informacyjnej USA i Fondation pour une Entraide Intellectuelle Européenne oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W 2007 otrzymał od Ministra Kultury RP srebrny medal Gloria Artis. Laureat nagrody K.C.Norwida 2011. Otrzymał Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2013 w dziedzinie sztuk wizualnych. W 2014 otrzymał od Prezydenta RP Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. MOMA, Museum of Modern Art w San Francisco, Bibliothèque Nationale de France, Biblioteki Polskiej w Paryżu, Museum fϋr Kunst und Gewerbe w Hamburgu, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeach Narodowych w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu oraz w dobrych kolekcjach prywatnych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej