W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ks. Alfred Marek Wierzbicki: spotkanie autorskie w 60. urodziny poety

Ks. Alfred Marek Wierzbicki: spotkanie autorskie w 60. urodziny poety
Data rozpoczęcia 2017-08-14
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Wydawnictwo Test
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

14 sierpnia, w 60. urodziny księdza Alfreda Marka Wierzbickiego, w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN ” odbędzie się spotkanie wokół nowego tomu poety: 76 wierszy. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania wierszy księdza poety, ale też uczczenia urodzin tego ważnego lubelskiego intelektualisty.

Ks. Alfred Wierzbicki od lat jest przyjacielem Teatru NN. Niejednokrotnie wspierał inicjatywy Ośrodka, jest też stałym uczestnikiem festiwalu “Miasto Poezji”. Zarówno jego działalność poetycka jak i naukowa (jako etyka) od lat ubogacają życie intelektualne Lublina. Niezwykle istotny i opiniotwórczy jest też głos ks. Alfreda Wierzbickiego jako publicysty, który nie boi się podejmować trudnych i niejednoznacznych tematów. Zawsze przy tym pozostaje on na straży społecznego dialogu i wzajemnego zrozumienia.

Podczas spotkania głosy o wyborze 76 wierszy wygłoszą Maria Brzezińska, Tomasz Dostatni OP oraz Józef Franciszek Fert .

Alfred Marek Wierzbicki – duchowny katolicki, filozof, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, kierownik Katedry Etyki. Jako poeta debiutował w 1991 r., tomem Jak ciemność w ciemności. Kolejne książki poetyckie to: Inaczej każdej wiosny, 1993; Kogut z Akwilei, 1999; Znaki szczególne, 2000; Miejsca i twarze, 2003; Głosy i glosy, 2008; Fotografia rodzinna , 2010; Boso, 2015. Opublikował ponad 150 prac naukowych, jest autorem 6 książek oraz redaktorem 5. książek i współredaktorem 2. książek. Doraźnie, prócz naukowej, para się działalnością publicystyczną.