W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Miłosny Performans”

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Miłosny Performans”
Data rozpoczęcia 2016-02-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria Labirynt | Plaza; Lublin, ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Każda praca prezentowana na wystawie „Miłosny Performans” wiąże się z historią jakiegoś uczucia czy relacji. Już w środę, 24.02,  Zofia Krawiec, kuratorka ekspozycji i autorka towarzyszącej jej książki, oprowadzi po wystawie wszystkich zainteresowanych. Spacer rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp jest wolny.

O wystawie:
„Miłosne Performansy to dzieła sztuki wykonane przez artystów specjalnie dla osoby, w której są zakochani. To wyraz intensywnych uczuć. Rodzaj intymnej korespondencji, adresowanej do kochanej osoby. Miłosne Performansy są intymnymi gestami, nastawionymi na wzmacnianie relacji, dedykowanymi tylko jednej osobie. Być może tylko ta jedna osoba może je w całości odczytać. Często dzieła te nie powstają z zamysłem, aby je publicznie pokazywać. Kierują się nie kalkulacją, tylko własną logiką. Logiką emocji. Nie są to dzieła sztuki, których tematem jest miłość, ale takie, które uczestniczą w życiu związku, jako codzienne gesty, miłosne deklaracje, albo pojawiają się przy jego śmierci – rozstaniu. Prace te, powstające w różnych fazach związku, stanowią wyraz miłości, frustracji z nią zawiązanych, cierpienia wynikającego z rozstania itp. [...] Niekiedy dzieła te trwają dłużej niż relacja zakochanych osób. Po zakończeniu związku istnieją autonomicznie, niezależnie od relacji, która była inspiracją dla stworzenia dzieła sztuki”. (fragment książki „Miłosny Performans” Zofii Krawiec)

Artyści: Ada Karczmarczyk, Wilhelm Sasnal, Zofia Kulik, Robert Kuśmirowski, Roman Stańczak, Jan Smaga, Aneta Grzeszykowska, Teresa Gierzyńska, Edward Dwurnik, Jerzy Truszkowski, Aleka Polis, Dorota Buczkowska i João Vilhena, Wojciech Puś, Ewa Partum, Zbigniew Warpechowski, Honorata Martin i Maciej Salamon, Aleksandra Ska i Leszek Knaflewski

Wystawa czynna do 20.03.2016 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)

Powiązane:

Galeria Labirynt