W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Laboratorium Słowa” - nabór / spotkanie organizacyjne

„Laboratorium Słowa” - nabór / spotkanie organizacyjne
Data rozpoczęcia 2015-11-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów (wejście od podwórka ul. Królewskiej 17)
Udział Bezpłatny

Dom Słów ogłasza nabór do nowego programu  dla przyszłych pisarzy i krytyków. „Laboratorium Słowa” to całoroczny program warsztatowy skierowany do młodzieży licealnej, studentów oraz wszystkich tych, którzy zainteresowani są literaturą. Główną ideą programu jest stworzenie świadomej społeczności osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w literaturze. Program skupia się na dostarczeniu praktycznych umiejętności pisarskich.

W ramach programu uczestnicy będą mogli uczęszczać na:
warsztaty kreatywnego pisania,
warsztaty poetyckie,
warsztaty krytycznoliterackie,

Podczas zajęć prowadzący będą omawiać przygotowane teksty i dyskutować z uczestnikami o nadesłanych próbkach literackich, przybliżać twórczość znanych pisarzy oraz pomagać rozwinąć praktyczne umiejętności poetyckie, pisarskie i krytycznoliterackie. Uczestnicy programu otrzymają także pomoc w publikacji swoich tekstów oraz przygotowania ich do formy „propozycji wydawniczej”. 
Program kładzie nacisk na najnowsze nurty pracy ze słowem takie jak „dangerous writing”, reportaż „Gonzo”, wiersz współczesny, praca z pamięcią, performatywność, krytyka literacka w internecie. Program taki ma być rozszerzeniem wiedzy, którą zdobywa się podczas edukacji szkolnej i uniwersyteckiej o środki wykorzystywane we współczesnych środowiskach literackich (reportaż „Gonzo” stosuje z powodzeniem np. Ziemowit Szczerek).

„Laboratorium Słowa” jest spójne z szerszymi działaniami Domu Słów takimi jak Festiwal „Miasto Poezji”, „Mieszkania Poezji”, czy też comiesięczne spotkania z pisarzami. Efekty pracy uczestników będą publikowane na stronach Domu Słów i „Miasta Poezji”, uczestnicy warsztatów krytycznoliterackich uzyskają także możliwość współpracy z portalem katedrakrytyki.pl. W dalszej kolejności planowane są także spotkania ze specjalnie zaproszonymi gośćmi dotyczące pracy ze słowem na różnych płaszczyznach (literackiej, uniwersyteckiej, dziennikarskiej, promocyjnej, nowomedialnej i innych).

Udział w pierwszej edycji programu jest bezpłatny.
Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: do dnia 17 listopada.
Szczegółowe informacje: https://teatrnn.pl/domslow/laboratoriumslowa/

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej