W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ladies Quartet – koncert z cyklu „Muzyczna Cyklu „Muzyczna podróż w czasie”

Ladies Quartet – koncert z cyklu „Muzyczna Cyklu „Muzyczna podróż w czasie”
Data rozpoczęcia 2016-04-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Na trzecim koncercie z Cyklu „Muzyczna podróż w czasie” spotkamy się w epoce Haydna, Mozarta i Beethovena. Po barokowym bogactwie formalnym przepełnionym figurami retorycznymi oraz upodobaniu do kontrastów – przenosimy się epoki, w której zwrócono się ku przejrzystości faktury homofonicznej oraz równowadze w stosowaniu środków artystycznych.W wykonaniu zespołu Ladies Quartet usłyszymy dzieła najwybitniejszych kompozytorów epoki klasycyzmu. 

Ladies Quartet. Zespół tworzą cztery niezwykłe kobiety: Anna Witkowska (skrzypce), Agnieszka Sobczak (skrzypce), Justyna Żukowska (altówka) oraz Małgorzata Mleczko (wiolonczela). Każda z Pań odebrała klasyczne wykształcenie. Na co dzień współpracują z orkiestrami filharmonii i teatrów. Kwartet brał udział w wielu projektach klasycznych występując w koncertach symfonicznych i kameralnych. Ma także doświadczenie w wykonywaniu muzyki rozrywkowej i filmowej. Zespół, poszerzając swoje horyzonty, realizuje projekty z muzyką improwizowaną, czego efektem jest podjęcie współpracy z zespołem Tatvamasi. 

Kuratorka Cyklu: Magdalena Pasierbowicz – pianistka, organistka, muzykolog. Od ośmiu lat chórzystka w Chórze KUL. Specjalizuje się w grze na organach oraz w dyrygenturze chóralnej. Zafascynowana muzyką organową francuskiego romantyzmu.

O cyklu: 

Muzyczna podróż w czasie to cykl koncertów organizowanych w  DDK „Węglin”, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki. Kuratorką cyklu jest Magdalena Pasierbowicz.

Wkrótce: 
Pieśń romantyzmu / 19.05.2016 / 19.00
Współczesne saksofonowe brzmienia / 9.06.2016 / 19.00

Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej