W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lato z bankiem centralnym i biblioteką

Data rozpoczęcia 2019-06-28
Data zakończenia 2019-07-19
Organizator Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Lublinie we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Polskim Towarzystwem Numizmatycznym Oddziałem w Lublinie będzie prowadził dla dzieci spędzających wakacje w mieście akcję „Lato z bankiem centralnym”.

Dwa przystanki edukacyjne – jeden w siedzibie WBP a drugi w siedzibie NBP w Lublinie.

  • Na wystawie numizmatycznej „Orzeł i Pogoń na monetach, czyli unia monetarna Polski i Litwy”, w siedzibie WBP, zobaczymy autentyczne monety z epoki obojga narodów oraz ich powiększone wizerunki.  Zajęcia aktywizujące dla dzieci prowadzone przez pracowników działu dziecięcego biblioteki.

 

  • W siedzibie NBP dzieci zobaczą wystawę „Dzieje złotego”, poznają historię polskiego pieniądza za czasów Jagiellonów i królów elekcyjnych. Dodatkową atrakcją będzie holograficzna prezentacja srebrnej monety „450. rocznica Unii Lubelskiej”.  Zajęcia aktywizujące dla dzieci  poprowadzą pracownicy banku. Grupy maksymalnie do 30 dzieci.

Pamiątkowe stemple z obydwu przystanków odbite na Karcie Zadań uprawnią do odebrania nagród niespodzianek.

Zgłoszenia grup: 
Termin zajęć: 28 czerwca – 19 lipca 2019
Udział bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu:
NBP Oddział Okręgowy w Lublinie, ul. Chopina 6:
tel. 221081652,
tel. 221081620,
e-mail: 

WBP w Lublinie, ul. Narutowicza 4:
tel. 81-528 74 42
e-mail: 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne