W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lepiej to już było - happening wystawienniczy

Lepiej to już było - happening wystawienniczy
Data rozpoczęcia 2017-06-10
Godzina rozpoczęcia 10:00
Data zakończenia 2017-06-10
Godzina zakończenia 17:00
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17, 20-112 Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Happening

Zapraszamy do współuczestniczenia w przearanżowaniu wystawy i do działań wobec prezentowanych prac. 

„Lepiej to już było” jest propozycją działań trwających jedynie dwa dni, podczas których chcemy namówić potencjalnych odbiorców do pracy nad własnymi projektami (collage, zdjęcia), ale też do wspólnego przearanżowywania przestrzeni wystawienniczej. Jednocześnie jesteśmy gotowi do rozmowy o „wychodzeniu” poza galerię z obiektami, których specyfika zaciera granicę między działaniami artystycznymi a aktywizacją społeczności lokalnej (czy w ogóle istnieje taka granica?).

Wraz z prezentowanymi fotografiami, obiektami i realizacjami wideo pozostaniemy do dyspozycji osób zwiedzających, odwiedzających, przychodzących, także zbłąkanych  i przypadkowych przechodniów. Przyświeca nam idea spotkania, nie zaś pozostawiania prac samych w przestrzeni, gdyż są one odzwierciedleniem naszych „JA” i jako takim powinniśmy im towarzyszyć, pozostając wraz z nimi do dyspozycji odbiorcy.

Anna Włodarska - współorganizator działań Stowarzyszenia Trzeci Teatr w Drodze oraz festiwalu Off Prezentacje Teatralne (Bydgoszcz), pracownik programowy Aletrnatywnej Sceny Teatralnej Klub Żak, Gdańsk (2003-2007) oraz współorganizator międzynarodowego festiwalu - Trójmiejskiej Korporacja Tańca. W tym samym okresie rozpoczęła współpracę z Janem Klatą jako jego asystent i dramatrug przy wybranych realizacjach: Trzy stygmaty Pamera Eldriga, Weź przestań, Oresteja, Szewcy u bram, Witaj/Żegnaj. Od 2008 roku również asystent  i dramaturg, producent przedstawień teatralnych oraz realizator własnych przedsięwzięć artystycznych (warsztaty, projekty muzyczne, projekty interdyscyplinarne) za dyrekcji Pawła Łysaka w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Od 2012 roku związana, (najpierw) jako studentka, a obecnie jako współpracujący dydaktyk z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku.  W tym czasie została inicjatorem i głównym pomysłodawcą ogólnopolskich projektów skierowanych do studentów Akademii Sztuk Pięknych (w całej Polsce) – projekt kuratorsko-wystawienniczy RE-AKCJE, plenery interdyscyplinarne oraz projekty badawcze. Koordynuje projekt Dotknij Teatru w Trójmieście. Realizuje własne działania z obszaru sztuk wizualnych oraz animacji kultury. Pracuje nad doktoratem o strategiach współczesnej scenografii.
Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (za wybitne osiągnięcia artystyczne).

Mateusz Grymek - absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie; w Pierwszej Pracowni Interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka, II Pracowni Interdyscyplinarnej dra hab. Zbigniewa Sałaja prof.ASP i dra hab. Grzegorza Sztwiertni prof.ASP oraz w Pracowni Fotografii 1 dr hab. Agaty Pankiewicz prof. ASP. Od 2016 roku doktorant na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (opiekun prof. Zbigniew Bajek). Założyciel i Przewodniczący Interdyscyplinarnego Koła Artystyczno-Naukowego IKAN na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2013 do 2016 roku Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego na Wydziale Malarstwa. Od 2016 roku Przewodniczący Samorządu Doktorantów ASP w Krakowie.
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne 2015/2016, Marszałka Województwa Małopolskiego (Sapere Auso) 2015/2016. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, wideo oraz organizacją i aranżacją wystaw. Tworzy obiekty i instalacje. Zorganizował 3 wystawy indywidualne, 50 zbiorowych, uczestniczył w ok. 65 wystawach i pokazach zbiorowych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej