W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Letnie osy kąsają nawet w listopadzie" Teatr Dramatyczny M. St. Warszawy

"Letnie osy kąsają nawet w listopadzie" Teatr Dramatyczny M. St. Warszawy
Data rozpoczęcia 2016-03-19
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka, Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bilety: I - 70 zł, II - 50 zł, III - 30 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Spektakl

autor: Iwan Wyrypajew
przekład: Agnieszka Lubomirska Piotrowska
reżyseria: Wojciech Urbański
scenografia: Anna Tomczyńska
kompozycje: Dominik Strycharski
reżyseria światła: Ewa Garniec
projekcje: Ewa Łuczak
występują: Katarzyna Herman, Witold Dębicki, Zdzisław Wardejn

Na scenie Katarzyna Herman, Witold Dębicki i Zdzisław Wardejn. Emocjonalny trójkąt, rozgrywka o prawdę i kłamstwo, w której każdy gracz nosi maskę. Czy to jest opowieść o zdradzie i wiecznych podejrzeniach, zapis fundamentalnej nieufności człowieka wobec świata i innych ludzi, czy może relacja z poszukiwań punktu czystego, jakiegoś stałego elementu kosmicznej równowagi? Sztuki Iwana Wyrypajewa nigdy nie są tym, czym się wydają, odwołują się do formuły dobrze znanej sztuki konwersacyjnej, ale nasiąkają metafizyką jak gąbka wodą. Mieszają doświadczenia buddyjskie i chrześcijańskie, za dowcipnym dialogiem kryje się poezja i wulgaryzm. Spektakl wyreżyserował Wojciech Urbański, młody reżyser po studiach w Petersburgu, spec od sztuk kameralnych i psychologicznych, z wyjątkowym słuchem na rosyjską frazę, myśl, ironię i smutek.
Łukasz Drewniak, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Komedia. Spotkanie trojga bliskich sobie ludzi. Rozmowa, która zaczyna się grą towarzyską prowadzi do walki, w której stopniowo bohaterowie zrzucają maski. Ścierają się poglądy na życie, wracają wspomnienia z dzieciństwa, pojawiają się tematy samotności, przemijania i relacji damsko-męskich.

"Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" to sztuka przewrotna. Wyrypajew bawi się konwencjami komedii salonowej, nawiązuje do wielkiej literatury rosyjskiej i teatru absurdu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej