W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Let’s Dance: On Tour
Data rozpoczęcia 2017-05-06
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Organizator Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Udział Bezpłatny
Kategoria Performance

Let’s Dance: On Tour to cykl prezentacji trzech performansów: Hyperdances Agaty Siniarskiej, 5 rzeczy albo kilka twierdzeń o choreografii Marty Ziółek oraz Nowego nieskończonego solo na obuwie sportowe, czas przeszły i grupę osób Przemka Kamińskiego i Mateusza Szymanówki. Propozycje te eksperymentują z formą wykładu performatywnego, stawiając pytania o historię choreografii oraz jej relację z tańcem. W swoich pracach artyści przyglądają się aktualności postulatów przedstawicieli nowojorskiej awangardy tanecznej lat 60. XX wieku, jednocześnie zastanawiając się nad tym, kto (lub co) może tańczyć współcześnie i co to właściwie znaczy.

Performansy powstały w ramach rezydencji badawczych towarzyszących wystawie Let’s Dance, która miała miejsce w galerii Art Stations w Poznaniu od czerwca do października 2015 roku (kuratorzy: Joanna Leśnierowska, Agnieszka Sosnowska, Tomasz Plata).

HARMONOGRAM
7 maja 2017, godz. 16.00, Galeria Labirynt w Lublinie
27 maja 2017, godz. 19.00, Muzeum Sztuki w Łodzi
17 września 2017, godz. 16.00, Awangarda BWA Wrocław

Wstęp bezpłatny

Organizator: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Współorganizator: IMiT/Scena dla tańca
Partnerzy: Awangarda BWA Wrocław, Galeria Labirynt w Lublinie, Muzeum Sztuki w Łodzi

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca 2017.