W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Listy nie do Mikołaja
Data rozpoczęcia 2021-12-04
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Wydarzenie jest częścią działania LAS Christmas

Jeśli bliski Ci jest los innych dzieci na granicy, przyjdź i napisz list do kogoś, kto może ten los odmienić. 

Pomożemy Ci go sformułować, zaadresować i przykleić znaczek. List możesz napisać również samodzielnie w domu lub zaproponować taką akcję w szkole. Ważne żeby zawierał to, czego życzysz sobie w te święta. Może chciałbyś lub chciałabyś, żeby nasze Państwo niosło pomoc uchodźcom koczującym w lesie na granicy. Żeby zadbało szczególnie o dzieci, które tam odczuwają zimno i głód. Żeby było jak rodzina, dla której puste miejsce przy stole dla niespodziewanego przybysza nie jest tylko pustą tradycją, lecz wciąż żywym obrzędem.

Listy, za zgoda autorów, będą publikowane w internecie i wysyłane pocztą na adres Kancelarii Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa oraz do indywidualnych polityków. Do akcji można dołączyć również on-line lub w godzinach otwarcia Kiermaszu, przynieść swój list i wrzucić go do skrzynki.

Prowadzenie: Izabela Śliwa

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej